REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kibice ogłaszają „Niebieski Dekalog”

Sport

Na stronach internetowych wszystkich grup kibicowskich Ruchu Chorzów ukazał się właśnie „Niebieski Dekalog”. Co to takiego? Fani chorzowskiego klubu wypisali w nim pryncypia, jakimi mają się kierować chorzowskie władze, w procesie odbudowy klubu z Cichej.

REKLAMA

"Niebieski Dekalog" to rozpisany w prostych punktach projekt, wskazujący kierunek, który Kibice Ruchu wspólnie z Urzędem Miasta Chorzów mają zamiar obrać. Dotyka stref najważniejszych dla przyszłości Ruchu, począwszy od budowy stadionu, poprzez muzeum klubowe poruszając również kwestię szkolenia młodzieży i budowy frekwencji na Cichej. 

Niebieski Dekalog:

Poniżej prezentujemy „Niebieski Dekalog„:
1️⃣️ „Stadion dla Ruchu” – budowa nowego stadionu na 16 000 widzów. Otwarcie najpóźniej w 2023 (wszystkie trybuny).
2️⃣️️ „Muzeum Ruchu – Legenda bez końca” – budowa nowoczesnego, minimum 3-kondygnacyjnego muzeum - obok stadionu, z bezpośrednim połączeniem ze stadionem (przewiązka), poprzez budowę nowego budynku lub adaptację i rozbudowę obecnego budynku klubowego. Budynek muzeum pomieścić ma również restaurację oraz sklep z klubowymi pamiątkami.
3️⃣ Chorzów wspiera Ruch – kontrola nad środkami przeznaczanymi do spółki „Ruch Chorzów” s.a. Pożyczka w całości zasila ewentualne zaległości wobec: piłkarzy, trenerów i pracowników, a nie na spłatę różnych długów i zobowiązań zaciągniętych przez zarząd na niewiadome cele. Środki przekazywane przez miasto automatycznie w części przeznaczone są na: rozwój Akademi Piłkarskiej, programy wpierające aktywność dzieci i rodziców, oraz marketing (np. akcja „Niebieski Junior”).
️️4️⃣ „Ruch Business Club” – lokalne przedsiębiorstwa wspierają Ruch przy pomocy i zachęcie miasta. Organizowanie przez miasto cyklicznych spotkań chorzowskiego biznesu.
5️⃣ „Mecz Ruchu świętem Chorzowa” – dzień meczowy w miarę możliwości nie koliduje z innymi wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi Chorzowa, które odciągają od oglądania widowiska przy „Cichej”. Przed meczem miasto wspiera marketingowo i zachęca do przyjścia na mecz. Współpraca działów marketingu Ruchu i miasta. 
6️⃣ „Walczyć, trenować – Ruch Chorzów musi panować” – rozbudowa infrastruktury treningowej Ruchu.
7️⃣ „Wszyscy trenujemy dla Ruchu” – miasto przeznacza środki na zadanie, w ramach którego organizowana jest koordynacja prac wszystkich chorzowskich szkółek piłkarskich. Ruch ma pierwszeństwo w pozyskiwaniu najzdolniejszej młodzieży trenującej na terenie Chorzowa.
️️️️8️⃣ „Wszystkie dzieci na Ruch” – miasto przeznacza środki na zadanie, w ramach którego organizowana będzie koordynacja współpracy ze szkołami w celu przyciągnięcia jak największej ilości dzieci na stadion. W ramach tegoż zadania pilotażowo na jeden mecz w sezonie z podstawionymi autokarami pod szkoły rodzicie / nauczyciele / opiekunowie z dziećmi będą mogli jechać na mecz.
9️⃣ Projekt „Niebieska przyszłość” – Akademia Piłkarska Ruch Chorzów w każdej dzielnicy, wykorzystanie orlików i sal w szkołach - współpraca z Klubem Malucha. W ramach środków przeznaczonych na Ruch realizowane będzie zadanie, w ramach którego koordynowane będzie szkolenie dzieci i młodzieży w Chorzowie. Organizacja eventów, obecność na festynach, współpraca z przedszkolami, szkołami i klubami sportowymi. 
???? „Plan pięcioletni” – regularne spotkania kibiców w UM w celu sprawdzenia wykonalności planu. Kibice, klub i miasto współodpowiedzialni za efekty. Kibice są informowani o postępach budowy stadionu i mają dostęp do dokumentacji

"Gramy do jednej bramki" - od teraz kibice Ruchu i miasto Chorzów grają do jednej bramki. Celem jest powrót Ruchu do dawnej świetności.

Nad projektem czuwają przedstawiciele wszystkich grup kibicowskich na Ruchu

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebieski Dekalognowy stadionul. CichaChorzówwładze miasta

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha