AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Festiwal obrazu i dźwięku

Kultura

Projekcja filmu niemego „Strajk” z muzyką elektroniczną na żywo w wykonaniu zespołu LÓD 9 odbędzie się 25 listopada o godz. 17:00 w Magazynie Ciekłego Powietrza. Wydarzenie będzie częścią tegorocznej edycji Szlaku Zabytków Techniki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach projektu, na przełomie listopada i grudnia w 6 obiektach Szlaku Zabytków Techniki odbędą się projekcje filmów niemych z muzyką elektroniczną oraz industrialną na żywo nazwany Elektronarracje. Fabuły filmów prezentowanych w ramach Festiwalu wpisują się w treść linii narracyjnych obiektów będących na szlaku – czyli „Życie i los”, „Sukcesy i tragedie”, „Historia innowacji” oraz „Miasto i maszyna”.

Kogo usłyszymy tego wieczoru w Magazynie Ciekłego Powietrza (Kompleks Sztygarka)? LÓD 9 to projekt tworzony przez Macieja Klicha i Michała Zdrzałka. W swojej twórczości łączą dźwięki skrzypiec, pianina i waltorni ze współczesną elektroniką. W maju 2016 roku zostali laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, organizowanego przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów, natomiast w październiku 2017 zostali zwycięzcami VII edycji konkursu „Muzyka na plan” wraz z autorską ścieżką dźwiękową do filmu „Gabinet Doktora Caligari".

„Hałas uporządkowany. Dźwięk wyzwolony” – tak sami określają to, co robią. Jesienią 2016 roku we współpracy z Ars Independent Festival stworzyli autorską ścieżkę dźwiękową wykonywaną na żywo do niemego filmu „Przygody księcia Achmeda”, a już rok później brali udział w ramach tego samego festiwalu w pionierskim wydarzeniu „Let's play live: SUPERHOT”, gdzie na żywo podkładali muzykę do gry komputerowej. W styczniu 2018 ukazała się ich debiutancka EPka: „Op. 0".

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny

Tomasz Breguła

Udostępnij:


LÓD 9Strajkfilm niemyzespółElektronarracjeSzlak Zabytków TechnikiMagazyn Ciekłego PowietrzaChorzówSztygarka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji