AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Festiwal obrazu i dźwięku

Kultura

Projekcja filmu niemego „Strajk” z muzyką elektroniczną na żywo w wykonaniu zespołu LÓD 9 odbędzie się 25 listopada o godz. 17:00 w Magazynie Ciekłego Powietrza. Wydarzenie będzie częścią tegorocznej edycji Szlaku Zabytków Techniki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach projektu, na przełomie listopada i grudnia w 6 obiektach Szlaku Zabytków Techniki odbędą się projekcje filmów niemych z muzyką elektroniczną oraz industrialną na żywo nazwany Elektronarracje. Fabuły filmów prezentowanych w ramach Festiwalu wpisują się w treść linii narracyjnych obiektów będących na szlaku – czyli „Życie i los”, „Sukcesy i tragedie”, „Historia innowacji” oraz „Miasto i maszyna”.

Kogo usłyszymy tego wieczoru w Magazynie Ciekłego Powietrza (Kompleks Sztygarka)? LÓD 9 to projekt tworzony przez Macieja Klicha i Michała Zdrzałka. W swojej twórczości łączą dźwięki skrzypiec, pianina i waltorni ze współczesną elektroniką. W maju 2016 roku zostali laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, organizowanego przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów, natomiast w październiku 2017 zostali zwycięzcami VII edycji konkursu „Muzyka na plan” wraz z autorską ścieżką dźwiękową do filmu „Gabinet Doktora Caligari".

„Hałas uporządkowany. Dźwięk wyzwolony” – tak sami określają to, co robią. Jesienią 2016 roku we współpracy z Ars Independent Festival stworzyli autorską ścieżkę dźwiękową wykonywaną na żywo do niemego filmu „Przygody księcia Achmeda”, a już rok później brali udział w ramach tego samego festiwalu w pionierskim wydarzeniu „Let's play live: SUPERHOT”, gdzie na żywo podkładali muzykę do gry komputerowej. W styczniu 2018 ukazała się ich debiutancka EPka: „Op. 0".

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny

Tomasz Breguła

Udostępnij:


LÓD 9Strajkfilm niemyzespółElektronarracjeSzlak Zabytków TechnikiMagazyn Ciekłego PowietrzaChorzówSztygarka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Wtorek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy