AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

ZUS dla studentów i naukowców

Nauka

21 i 22 listopada, w godz. od 9:00 do 14:00, dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego odbędą się Dni Poradnictwa ZUS pod hasłem „ZUS dla UŚ”. W tych dniach, na wyznaczonych wydziałach w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie, utworzone zostaną stanowiska eksperckie z zakresu świadczeń realizowanych przez ZUS. Będzie również możliwość skorzystania z e-usług dla klientów ZUS.

REKLAMA

Zakres tematyczny udzielanych porad będzie bardzo szeroki, od podlegania ubezpieczeniom, zasiłkom chorobowym i macierzyńskim, poprzez renty rodzinne, a także możliwości wyjazdu z ZUS do sanatorium, aż po sprawy związane z wyliczeniem prognozowanej emerytury za pomocą kalkulatora emerytalnego. Liczymy na to, że obecność ekspertów ZUS na uczelni rozwieje wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami społecznymi - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas konsultacji będzie możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil ten umożliwia na bieżąco, bez wychodzenia z domu, sprawdzanie swojego konta w ZUS. To bardzo ważne, bo dzięki PUE możemy sprawdzić czy zostaliśmy zgłoszeni do ubezpieczeń społecznych, czy pracodawca regularnie i w odpowiedniej wysokości odprowadza za nas składki, czy zgłosiliśmy członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego oraz wiele innych ważnych informacji. Aby założyć profil PUE i go potwierdzić należy wziąć ze sobą dokument tożsamości.

21 listopada, w godz. od 9:00 do 14:00, stanowiska eksperckie ZUS będą się znajdować na Wydziale Prawa i Administracji w Katowicach, w Śląskim Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu oraz w cieszyńskim Wydziale Etnologii i Nauki o Edukacji, Wydziale Artystycznym. Natomiast dzień później, 22 listopada, w tych samych godzinach, z porad specjalistów ZUS będą mogli skorzystać studenci i pracownicy UŚ Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Filologicznego w Katowicach.

Dni poradnictwa są doskonałą okazją dla studentów i pracowników Uczelni, do uzyskania wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych. To kolejne przedsięwzięcie, po październikowej konferencji naukowej na temat wyzwań polityki senioralnej w XXI wieku, realizowane w ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy ZUS a Uniwersytetem Śląskim.

 

 

 

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


ZUSusługi dla klientów ZUSChorzówdni poradnictwa ZUS

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha