AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Waleczne szczypiornistki przegrywają w Elblągu

Po dobrym spotkaniu KPR Ruch Chorzów niestety przegrał z wyżej notowanym EKS-em Start Elbląg 28:23. Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole była Magdalena Drażyk autorka 8 bramek.

Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu "Niebieskich" szczypiornistek, które po zaledwie sześciu minutach spędzonych na boisku przegrywały już 2:5. W pierwszej połowie podopieczne Jarosława Knopika zdołały powrócić do gry za sprawą świetnie grającej rozgrywającej Magdaleny Drażyk i bramkarki Patrycji Chojnackiej. Do remisu po 8 doprowadziła Aleksandra Sójka. Kiedy wydawało się już, że mecz zaczął się od początku cztery bramki z rzędu trafiły gospodynie, a na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:11.

W drugiej połowie ponownie świetnie w ataku spisywała się Drażyk i to głównie za jej sprawą "Niebieskie" zdobyły w 40. minucie spotkania bramkę kontaktową. Gdyby Klaudia Powaga kilkadziesiąt sekund wcześniej nie obroniła rzutu karnego, na tablicy po raz kolejny zagościłby remis.Chorzowianki walczyły o jak najlepszy rezultat, ale końcówka spotkania przebiegła już pod dyktando miejscowych. W 57. minucie spotkania po kontratakach Joanny Gadziny i Magdy Balsam stało się jasne (27:21), że komplet punktów zostanie w Elblągu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodyń 28:23.

EKS Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 28:23 (14:11)

Start: Powaga, Pająk - Balsam 3, Choromańska, Świerczek 4, Jędrzejczyk 6, Tarczyluk, Trbović 1, Gadzina 4, Świerżewska 6, Uścinowicz, Stapurewicz, Yashchuk 3.

KPR: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 8, Polańska 2, Masłowska, Tyszczak 2, Piotrkowska, Doktorczyk 1, Nimsz, Kiel 2, Lipok, Sójka 1, Grabińska 4, Stokowiec 3.