AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Znicz 2018: Nieodpowiedzialni kierowcy na śląskich drogach

Na Sygnale

Trwa akcja „Znicz”. Funkcjonariusze w całym kraju patrolują ulice i okolice cmentarzy, sprawdzając m.in. trzeźwość kierowców. Niestety wielu mieszkańców naszego województwa nadal decyduje się wsiąść za kółko, mimo że ich stan na to nie pozwala.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od środy na drogach w całym kraju trwa akcja „Znicz”. Funkcjonariusze skupiają się na zapewnieniu płynności ruchu i rozładowywaniu ewentualnych „korków”. Poza tym kontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Jak wynika ze statystyk, dzień Wszystkich Świętych, był na śląskich drogach jednym z najbezpieczniejszych w tym roku. Wg policyjnych raportów 1 listopada doszło zalediwe do dwóch wypadków drogowych oraz 81 stłuczek, a co najważniejsze, nikt w nich nie zginął. Niestety - jak co roku - nie mogło się obyć bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców.

Jeden z nich został poddany kontroli na autostradzie A4. - Wczoraj po godzinie 15:00 policjanci śląskiej autostradówki zatrzymali do kontroli samochód, którym jechała rodzina odwiedzić groby bliskich zmarłych. Kierował nim 37-latek, ojciec dwuletniej dziewczynki i mąż kobiety będącej w zaawansowanej ciąży. „Głowa rodziny”, jak się okazało, usiadła za kółkiem będąc pod wpływem alkoholu - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Akcja „Znicz” potrwa do poniedziałkowego poranka. Od jej rozpoczęcia na drogach naszego województwa doszło już do dwóch wypadków śmiertelnych. W środę wieczorem na terenie powiatu mikołowskiego na przejściu dla pieszych zginęła 81–letnia kobieta, a dzisiaj nad ranem na autostradzie A4, po zderzeniu samochodu dostawczego z ciężarówką, zginęła pasażerka pierwszego z  wymienionych pojazdów. Policjanci apelują o ostrożność w trakcie weekendowych powrotów do swoich domów.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wszystkich Świętych1 listopadaŚląskwypadkialkoholzatrzymaniawypadki śmiertelnestatystykistłuczki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Piątek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka