REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Gdzie szukać mieszkań na sprzedaż w Chorzowie?

Miasto

Kupno mieszkania zawsze jest trudną decyzją, której nie powinno się podejmować pod wpływem chwili. Sposobów na znalezienie własnego M jest kilka i warto wiedzieć, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Jednym z miast, gdzie na Śląsku często szuka się mieszkań, jest Chorzów, z uwagi na bliskie sąsiedztwo ze stolicą województwa – Katowicami. Jak więc znaleźć niedrogie mieszkanie w Chorzowie?

REKLAMA

Ogłoszenia o mieszkaniach na sprzedaż w Chorzowie

Najpopularniejszym źródłem wiedzy pozostaje Internet, także w tak istotnych kwestiach jak zakup własnej nieruchomości. W sieci jest wiele stron z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań, w tym również z Chorzowa (np. https://sprzedajemy.pl/chorzow/nieruchomosci/mieszkania), gdzie znaleźć można kawalerki, nieruchomości 2-, 3-pokojowe lub nawet większe. Wystarczy korzystać z filtrowania ogłoszeń, dzięki któremu można zawęzić wyniki wyszukiwań, np. do anonsów tylko ze zdjęciami, z nieruchomościami z konkretnej dzielnicy czy o pożądanej powierzchni.

 

Mieszkania na sprzedaż w Chorzowie w biurach nieruchomości

Nie tylko przeszukiwanie Internetu może pomóc w znalezieniu wymarzonego mieszkania w Chorzowie. Niektórzy wolą korzystać z biur nieruchomości, które specjalizują się w wyszukiwaniu mieszkań, jakich oczekują ich klienci. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na szukanie nieruchomości na własną rękę i nie wiedzą jak się za to zabrać. Zwolennicy tego rozwiązania twierdzą też, że jest ono bezpieczniejsze niż bezpośrednia sprzedaż. Wiąże się to z faktem, że wszystko jest dokładnie sprawdzane przez agenta nieruchomości, tzn. forma własności, stan budynku, ewentualne zadłużenie itp. Wykwalifikowany specjalista zapewnia również bezpieczeństwo transakcji, ponieważ w niej pośredniczy. Wiąże się to jednak z prowizją dla biura, co jest dodatkowym kosztem, jednak często pokrywa ją sprzedający, a nie kupujący.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania w Chorzowie?

Podczas szukania mieszkania bardzo ważna jest lokalizacja. To, gdzie chcemy mieszkać, czy ma to być centrum, czy może obrzeża, jest istotne podczas przeglądania ofert. W Chorzowie największą popularnością cieszą się takie dzielnice jak Centrum (w tym szczególnie Klimzowiec) oraz Chorzów Stary. Przeglądając ogłoszenia najczęściej zwraca się uwagę na te, które mają zdjęcia. Warto jednak umawiać się na oglądanie tych nieruchomości i skrupulatnie się im przyglądać. Można nawet pójść ze znajomym, np. budowlańcem czy rzeczoznawcą, który pomoże ocenić stan techniczny mieszkania. To pozwoli na uniknięcie życiowego błędu lub obniżenie ceny nieruchomości.

Szukając mieszkania taniego, warto brać pod uwagę głównie te z rynku wtórnego. Nieruchomości deweloperskie są zazwyczaj droższe, co ma znaczenie, jeśli niska cena jest głównym wyznacznikiem poszukiwania nieruchomości. Warto zatem szukać mieszkań z rynku wtórnego, z których właścicielami można negocjować cenę, szczególnie jeśli lokal wymaga remontu.

artykuł sponsorowany

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


mieszkaniamieszkania chorzównieruchomości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli