AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejna przegrana szczypiornistek

Sport

Ciemne chmury zbierają się nad chorzowskimi szczypiornistkami. KPR Ruch Chorzów przegrał kolejny mecz w obecnym sezonie. Punkty z hali przy ul. Dąbrowskiego wywiozła drużyna z Jeleniej Góry pokonując Niebieskie 21:31.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli Niebieskich. Nasze zawodniczki przez dłuższy czas nie potrafiły zdobyć pierwszego trafienia. Przełamanie nastąpiło dopiero za sprawą rzutu karnego, wykorzystanego przez Viktorię Tyszczak. Przyjezdne grały konsekwentnie w defensywie, natomiast podopieczne trenera Knopika fatalnie spisywały się w ataku. Na nic zdały się wskazówki szkoleniowca, który szybko poprosił o czas. W 18. minucie na tablicy widniał wynik 2:9. Ruch nie potrafił nawet zamienić na bramki kolejnych „siódemek” – pudłowała Klaudia Grabińska oraz Magdalena Drażyk. Trener Niebieskich zdecydował się ponownie porozmawiać ze swoją drużyną. Tuż po wznowieniu gry chorzowianki straciły kolejną bramkę, a podczas ataku Żaneta Lipok uderzyła prosto w bramkarkę. Niebieskie zaczęły odrabiać straty pod koniec pierwszej połowy. Katarzyna Masłowska zdobyła siódmy punkt dla swojej drużyny i zarazem ostatni w tej części spotkania. Zespoły udały się do szatni przy wyniku 7:16 dla jeleniogórzanek.

Po przerwie w dalszym ciągu trwała dominacja przyjezdnych, które celnie rzuciły dwa razy z rzędu. Po dłuższej chwili odpowiedział Ruch, za sprawą Natalii Stokowiec. W 39. minucie sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Sprawy w swoje ręce wzięła Viktoria Tyszczak, która nie dała najmniejszych szans Martynie Wierzbickiej. Zawodniczki z Jelenie Góry całkowicie kontrolowały przebieg spotkania, aplikując chorzowiankom kolejne bramki. Przy stanie 12:24 o czas poprosił Jarosław Knopik. Po powrocie na parkiet, fantastyczną indywidualną akcją popisała się Aleksandra Sójka, która po rajdzie, silnym strzałem zdobyła trzynasty punkt. Podrażniło to tylko rywalki, które trzy razy z rzędu pokonały naszą bramkarkę. Na domiar złego Viktoria Tyszczak nie wykorzystała rzutu karnego, obijając słupek. Krótko po tym drogę do siatki odnalazła Żaneta Lipok. Zarówno jeden jak i drugi szkoleniowiec, na dziesięć minut przed końcem poprosił o czas. Gra zaczęła się wyrównywać. Ruch ponownie zaczął nadrabiać, ale różnica trafień była zbyt wysoka, aby myśleć o wygranej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:31.

KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 21:31  (7:16)

Składy:

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Kuszka – Drażyk, Polańska, Masłowska, Tyszczak, Piotrkowska, Doktorczyk, Nimsz, Kiel, Lipok, Chojnacka, Sójka, Grabińska, Stokowiec

Trener: Jarosław Knopik

KPR Jelenia Góra: Filończuk, Wierzbicka, Szczurek – Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk, Jurczyk, Kobzar, Załoga, Jasińska, Basta, Żukowska, Świerżewska, Kanicka

Trener: Michał Pastuszko

Sędziowie: Cezary Figarski, Dariusz Żak

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


KPR Ruch ChorzówNiebiescyPGNiG Superliga KobietJarosław Knopikpiłka ręcznahandballpolskahandballejdis

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Emila, Laury, Rogera