REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Policja Konna - rekrutacja

Na Sygnale

Poszukiwani chętni policjanci, gotowi wstąpić w szeregi Zespołu Konnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie - Przy rozważaniu swojej kandydatury, należy wziąć pod uwagę specyfikę tej formacji. Jednakże satysfakcja płynąca z tak specyficznej formy pełnienia służby i wdzięczność zwierzęcia za sprawowaną nad nim opiekę, bywa wyjątkowa - komentuje KMP w Chorzowie.

REKLAMA

Służba w drużynie konnej jest nieporównywalna do jakiejkolwiek innej pracy w pozostałych wydziałach policyjnych. Współdziałanie z tym zwierzęciem daje tyle satysfakcji, ile nie zapewni żaden inny rodzaj służby.

Chętni do pracy w zespole konnym policjanci muszą kochać zwierzęta. Fakt, że funkcjonariuszowi powierza się żywe zwierze, które nie jest rzeczą, zobowiązuje do szczególnego zaangażowania w wykonywanie nałożonych obowiązków. Dodatkowym atutem kandydatów będzie posiadanie prawa jazdy B+E lub C, C+E.

Chorzowski zespół konny powstał w 2001 roku. Od tego czasu nasi policjanci cieszą się dużym szacunkiem wśród lokalnej społeczności. Od wiosny do jesieni konne patrole policyjne można spotkać w Parku Śląskim. Policjanci z chorzowskiego zespołu konnego zabezpieczają również duże imprezy sportowe, wzbudzając respekt wśród pseudokibiców. Nasi jeźdźcy odnoszą również liczne sukcesy w policyjnych zawodach hippicznych. Zawsze plasują się też na czołowych miejscach w Międzynarodowych Turniejach Drużyn Policji Konnej.

 

Źródło: KMP Chorzów

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


policja konnaKMP Chorzówrekrutacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji