AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Znakomity początek i smutne zakończenie

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów wysoko przegrały w wyjazdowym spotkaniu z Metraco Zagłębie Lubin 14:30 (8:14). "Niebieskie" początek miały znakomity prowadząc 7:3, jednak sił wystarczyło na 10. minut...

Twarda obrona, skuteczna gra w ataku i świetna skuteczność skrzydłowej Natalii Doktorczyk tak wyglądały pierwsze minuty meczu z faworyzowanym Metraco Zagłębie Lubin. Po 10 minutach gry podopieczne Jarosława Knopika prowadziły już 7:3 (cztery bramki Doktorczyk) i wiele wskazywało na to, że powalczą tego dnia o niespodziankę na trudnym terenie. Niestety do przerwy, "Niebieskie" zdołały rzucić zaledwie jedną bramkę autorstwa Magdaleny Drażyk, która trafiła w 30. minucie spotkania. Gospodynie popisały się serią 11 bramek z rzędu i na prowadzenie schodziły prowadząc 14:8.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodyń, które rzucały bramkę za bramką, a skutecznością popisywały się Adrianna Górna i Agnieszka Jochymek. Fatalną passę "Niebieskich" przerwała obrotowa Klaudia Grabińska rzucając w 38. minucie spotkania. Podopieczne Jarosława Knopika próbowały wrócić do gry z początku spotkania, jednak rywalki wyraźnie rozkręcały się z minuty na minutę i po końcowej syrenie Metraco Zagłębie Lubin wygrało 30:14 (14:8).

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 30:14 (14:8)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 2, Mączka, Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 7, Rosińska 3, Ważna, Matieli 2, Jochymek 2, Belmas 5, Pielesz 2, Milojević 3.
Karne: 3/4

Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 1, Polańska, Tyszczak, Piotrkowska 1, Doktorczyk 4, Masłowska, Nimsz, Kiel 1, Lipok, Sójka 4, Grabińska 2, Stokowiec 1.