REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Darmowa komunikacja publiczna na mecz Polska – Portugalia

Sport

Już w najbliższy czwartek, 11 października na Stadionie Śląskim piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Organizatorzy zachęcają, by kibice udali się na mecz darmową komunikacją publiczną.

REKLAMA

Wszyscy posiadacze biletów, zaproszeń oraz akredytacji meczowych wydanych przez PZPN na mecz Polska – Portugalia, który odbędzie się na Stadionie Śląskim 11 października br., będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami na terenie gmin zrzeszonych w KZK GOP oraz pociągami „Koleje Śląskie” od godziny 9:00 w dniu meczu, do godziny 1:00 w dniu po meczu.

Rekomendowanymi stacjami Kolei Śląskich są stacja Katowice (linie S1, S4, S5, S6, S7, S8, S71) oraz Chorzów (linie S1, S8). Dojazd do Stadionu Śląskiego będzie możliwy licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi.

Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 będą miały zwiększoną pojemność taboru i częstotliwość kursowania zarówno przed jak i po meczu. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 0, która kursować będzie na odcinku „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu, tj.: „Katowice Dworzec PKP” – „Katowice Rondo” – „Katowice Sokolska” – „Katowice Stęślickiego” – „Katowice Dąb Huta Baildon”, „Katowice Dąb Silesia City Center”, „Katowice Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko”, „Park Śląski Ogród Zoologiczny” oraz „Park Śląski Wejście Główne”. Ponadto uruchomiona zostanie także linia tramwajowa nr S2 relacji „Katowice Pętla Słoneczna” –  „Chorzów Batory Zajezdnia” zabezpieczająca przewozy z rejonu stacji kolejowej „Chorzów Batory” w rejon Stadionu Śląskiego (przez centrum Chorzowa). Zwiększona zostanie też częstotliwość kursowania autobusów linii nr 820, 830 i 840 z obsługą przystanku „Chorzów AKS”.

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, jednak bilet trzeba zakupić wcześniej za pomocą TEJ STRONY. Bilet należy wydrukować i kierować się do strefy parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Osoby nie posiadające biletu parkingowego proszone są o nieprzyjeżdżanie samochodem w okolice Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego. W dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zaparkowania na terenie Parku Śląskiego oraz w otoczeniu Stadionu Śląskiego bez wykupionego wcześniej i wydrukowanego biletu parkingowego.

Nie będzie też możliwe parkowanie na pobliskim os. Tysiąclecia. Wprowadzony zostanie zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

 

Źródło: materiały prasowej

Tomasz Breguła

Udostępnij:


dojazdStadion ŚląskimeczPolska - PortugaliaPark ŚląskiChorzówsamochódparkingikomunikacja miejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli