AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Mistrzowie E-Sport w Pro Evolution Soccer są...z Chorzowa

Sport

Coraz większą popularnością cieszy się tzw. E-Sport. W Chorzowie doczekaliśmy się prawdziwego mistrzowskiego teamu w Pro Evolution Soccer. OSP e-sport Team to 7-osobowa grupa z Chorzowa biorących od 2014 roku udział w rozgrywkach w wirtualną piłkę nożną.

Galeria zdjęć


Dawid, Kamil, Marcin, Łukasz, Damian, Misiek i Marioo to członkowie tego złotego teamu. W poprzednim roku brali udział w największej eSportowej imprezie w stolicy - Warsaw Games Week. Nasi reprezentanci zajęli tam 2. i 3. miejsce. Imprezę odwiedziły ponad 23 tysiące osób. Pozostałe popularne imprezy w których brali już udział to Let’s Play Częstochowa, Cracow Game Days, PGA Poznań. Są to po Katowicach najlepsze targi gier w Polsce. Można łatwo sprawdzić popularność takich imprez, a w co najmniej połowie imprez nasi zawodnicy odgrywają znaczący udział.

- W tym sezonie chcemy ponownie sięgnąć po klanowe Mistrzostwo Polski, w ubiegłym sezonie zostaliśmy Vice-mistrzem Polski klanowo. Oprócz tego każdy z nas posiada umiejętności i ambicje, by liczyć się w wyścigu po Indywidualne Mistrzostwo Polski - mówi Łuksza Surma, jeden z członków ekipy.

W dotychczasowej karierze największe sukcesy OSP e-sport team to dwukrotne Mistrzostwo Polski Klanowo, Vice-mistrzostwo Polski, a indywidualnie kapitan ekipy - Dawid Paczuła w 2015 roku został wicemistrzem Polski oraz w zeszłym sezonie zajął 4.miejsce w Polsce. Na czym dokładnie polega gra zespołowa? - Nasza gra zespołowa polega na tym, że każdy zdobywa indywidualnie punkty na poszczególnych zawodach przez cały sezon, które na koniec sezonu są podliczane. Do turnieju finałowego wchodzą cztery klany których gracze zdobyli najwięcej punktów. W turnieju o klanowe Mistrzostwo Polski gra czterech najlepszych graczy z klanu na przeciw graczy z innego klanu. W przypadku gdy w rywalizacji jest remis tzn. po dwa zwyciestwa zawodników z przeciwnych klanow, organizowana jest dogrywka 2 na 2. Polega to na tym że po dwoch graczy gra w jednym zespole naprzeciw siebie, wymaga to dobrej współpracy z partnerem i rozumienia się na boisku - tłumaczy kapitan Dawid Paczuła.

Nasza społeczność w Pro Evolution Soccer stale się rozwija, nagrody na turniejach stale zyskują na wartości co wiąże się z coraz to większą liczbą zainteresowanych. Każdy z turniejów ma przeprowadzoną zawsze przynajmniej krótką fotorelację.

Jak to w sporcie bywa...potrzebny sponsor

E-sport to nie tylko zabawa na konsoli. W obecnych czasach to wyjazdy, przygotowania i zawody wysokie rangą. Dlatego jak to w sporcie potrzebne są do tego fundusze. - Wszystko wykładamy z własnych funduszy, jednak na hobby jest ograniczony fundusz i nie zawsze możemy np. gdzieś wyjechać. Jesteśmy chętni na każdą formę wsparcia z Państwa strony. W zamian za sponsoring możemy Państw zaoferować umieszczenie loga firmy na naszych koszulkach, dodanie nazwy formy, polecanie usług Państwa firmy - mówi Łukasz Surma. Wirtualny sport z każdym rokiem staje się w naszym kraju coraz popularniejszy, wielu młodych jak i tych bardziej doświadczonych graczy dzień w dzień ćwiczy próbując osiągnąć sukces. Niektórzy idą krok dalej i swoje umiejętności pragną skonfrontować z najlepszymi.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


e-sportdawid paczułałukasz surmapro evolution soccer

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany