AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Budowa pumptracka coraz bliżej!

Miasto

Podczas wrześniowej sesji rady miasta poinformowano, że wyłoniono wykonawcę projektu architektonicznego dla rowerowego placu zabaw – czyli popularnego pumptracka – między ul. Gałeczki i Armii Krajowej. Prace wykona firma Vitaro z Warszawy.

Utworzenie w Chorzowie Batorym rowerowego placu zabaw, to jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcami projektu są Bartłomiej Czaja i Łukasz Koszembar. Dlaczego zdecydowali się powalczyć o głosy chorzowian, przedstawiając im właśnie taką propozycję?

- W aglomeracji śląskiej istnieje już kilka pumptracków. Widząc jak świetnie bawią się na nich dzieciaki, od razu pomyślałem, że coś takiego mogłoby powstać również w naszym mieście - mówi Bartłomiej Czaja. - Dość długo trwało poszukiwanie odpowiedniego terenu pod realizację takiej inwestycji. Wspólnie z władzami miasta udało się jednak wybrać miejsce, które idealnie się do tego nadaje – dodaje wnioskodawca projektu.

Mieszkańcy korzystający z obiektu będą mogli doskonalić umiejętności jazdy wyczynowej na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Obiekt ma składać się z dwóch torów o różnym poziomie trudności, stworzonych przy wykorzystaniu zastanej w tym miejscu rzeźby terenu. Pierwszy, nieco mniejszy tor, zostanie wykonany na potrzeby dzieci, natomiast większy będzie dedykowany młodzieży oraz dorosłym.

Park będzie się składać z wyprofilowanych pagórków o różnych nachyleniach i wysokościach, a także z licznych zakrętów i przeszkód. Podobny obiekt istnieje już m.in. na osiedlu Witosa i cieszy się dużą popularnością wśród okolicznych mieszkańców. - To znakomita forma spędzenia wolnego czasu, przy wykorzystaniu terenów należących do miasta. Jako ojciec wiem, że kiedy tylko mój syn podrośnie, znajdzie się wśród dzieci korzystających z rowerowego placu zabaw – mówi Bartłomiej Czaja.

 

Fot.: Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


pumptrackrowerowy plac zabawBudżet ObywatelskiChorzówprojekt

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany