AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Szukamy zdjęć "na piątkę"!

Kultura

Ostatnie 12 miesięcy w sporcie obfitowało w liczne wydarzenia podczas których fotoreporterzy mieli okazję dokumentować gorycz porażki albo smak sukcesu. Emocje jeszcze nie opadły po klęsce piłkarzy na Mundialu czy zwycięstwach polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy. Wszędzie tam gdzie sportowcy piszą swoją historię, zarówno tę małą jak i tę wielką, towarzyszą im fotoreporterzy, którzy nie odstępują ich na krok. To dzięki ich pracy ten tytaniczny wysiłek sportowców możemy podziwiać na wspaniałych fotografiach. Właśnie je możecie nadsyłać na piątą już edycję Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Termin zgłoszeń upływa 23 września.

REKLAMA

 - Tradycyjnie, do konkursu przystąpić mogą zarówno fotoreporterzy zawodowi jak i pasjonaci fotografii sportowej - mówi Norbert Barczyk z Agencji PressFocus, organizator konkursu. - Zgłoszenia przyjmujemy w kategorii zdjęć pojedynczych oraz serii zdjęć, a także w kategoriach specjalnych - dodaje.

Z roku na rok ilość zgłoszeń wzrasta, a ich poziom jest coraz wyższy. Nie tylko wśród zawodowych fotoreporterów, ale także wśród fotografów amatorów. W ubiegłym roku tytuł Grand Prix przypadł Szymonowi Sikorze za zdjęcie reprezentanta Polski w biegu na 200 metrów. Perfekcyjna kompozycja zdjęcia wykonanego w tak trudnych warunkach atmosferycznych ujęła jury bez reszty.

 - Fotografowie amatorzy zdążyli nas już przyzwyczaić do bardzo wysokiego poziomu swoich prac, dlatego właśnie w tej kategorii jury debatowało najdłużej nad wyborem laureata - wspomina Łukasz Laskowski z Agencji PressFocus, organizator konkursu. - Ostatecznie zwycięzcą został Mateusz Dzierwa, który wykonał bardzo dynamiczne ujęcie podczas meczu żużlowego.

W tegorocznej edycji pracom jury przewodniczył będzie już po raz drugi Jerzy Kleszcz, fotoreporter z wieloletnim doświadczeniem. - Jest nam niezmiernie miło, że zaproszenie do prac w jury przyjęły tak znakomite osobistości. Do grona jurorów dołączyli bowiem w tym roku: Andrzej Grygiel z PAP, laureat nagrody World Press Photo oraz Maciej Szczęsny, który sportowe zmagania poznał zarówno z piłkarskiej murawy jak i zza obiektywu - podkreśla Marcin Kądziołka z Agencji Press Photo Center, organizator konkursu. - Skład jury uzupełniają Paweł Sławski (Arskom), Tomasz Markowski i Jarosław Arczewski (obaj Przegląd Sportowy).

Po raz pierwszy wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej gali w Chorzowie. - Wielu osobom miasto Chorzów kojarzy się z prestiżowymi wydarzeniami sportowymi oraz sukcesami naszych sportowców. Mamy bardzo bogate tradycje sportowe i właśnie dlatego jesteśmy dumni z tego, że Polski Konkurs Fotografii Sportowej zagości w naszym mieście. - mówi Andrzej Kotala prezydent miasta Chorzowa - Gala finałowa odbędzie się 9 października w śląskim kompleksie dobrego smaku i klimatu Sztygarka.

Zdjęcia do V edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej można zgłaszać do 23 września (każdy może wysłać 5 zdjęć pojedynczych oraz 3 serie zdjęć, a także zdjęcia w kategoriach dodatkowych).

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.pkfs.pl.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Polski Konkurs Fotografii SportowejfotografiazdjęciakonkursAndrzej Kotala

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny