AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Najlepsze kursy? Tylko w e-kantorze

Nauka

Wymiana walut kojarzy się z koniecznością męczących wizyt w kantorze stacjonarnym czy banku i akceptacją narzuconego kursu. W dzisiejszych czasach możemy jednak tego uniknąć, kupując walutę w miejscu, do którego wszyscy mamy dostęp i to 24 godziny na dobę, gdzie możemy szybko i wygodnie nie tylko sprawdzić kursy walut, ale tez zlecić transakcję bez konieczności wychodzenia z domu. Ty miejscem jest Internet.

REKLAMA

Kantory internetowe – co to takiego?

Od prawie dziesięciu lat na rynku wymiany walut istnieją serwisy, które wzbudziły strach
w oczach właścicieli banków i tradycyjnych kantorów. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl dały szansę setkom tysięcy osób na kupno walut po niskim kursie i to w zaciszu własnego domu. Z czego wynika tak duża popularność tego typu rozwiązań?

Główną zaletą wymiany w Internecie jest z pewnością intuicyjność tego typu rozwiązań. Aby kupić walutę z Internetu, wystarczy zalogować się na stronie https://internetowykantor.pl/
i założyć profil użytkownika. Gdy na własne konto w serwisie przelejemy złotówki, będziemy mogli wymienić ja na 20 różnych walut. Następnie możemy wypłacić pieniądze i z nich korzystać, lub po prostu przelać je na konto własne lub osoby trzeciej w Polsce i za granicą.

Serwisy takie jak Internetowykantor.pl dają możliwość skorzystania z aktualnie najlepszego kursu walut. Aby sprawdzić jaki jest kurs euro, kurs dolara czy kurs franka szwajcarskiego, wystarczy, że wejdziemy  na stronę https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ i sprawdzimy aktualną cenę kupna waluty. Po chwili możemy zlecić transakcję wymiany, lub korzystając
z opcji autozatwierdzania, wymienić pieniądze później. Ta możliwość oznacza, że wymiana rozpocznie się w momencie, gdy na konto wpłyną środki w dniu roboczym w godzinach od 8.30 do 20.00.

 

Wysoki spread – nasz wróg

E-kantory wygrywają konkurencję z tradycyjnymi formami wymiany głównie ze względu na swoją ofertę cenową. Takie serwisy internetowe ograniczają swoją marzę do minimum, gwarantując klientom, że kursy wymiany walut są bardzo atrakcyjne. Ma to wpływ na bardzo niski spread w porównaniu z bankami i kantorami stacjonarnymi, a to na bardzo atrakcyjny kurs waluty.

 

Bezpieczny e-kantor

Wymiana pieniędzy w Internecie, oprócz wygody i korzystnych kursów, ma jeszcze jedną, ważną zaletę – jest bezpieczna. Nie ma tu bowiem mowy o możliwości ataku czy kradzieży pieniędzy. Najlepsze serwisy internetowe do kupna walut stosują szereg zabezpieczeń, gwarantujących najwyższy stopień bezpieczeństwa transakcji. Jednym z nich jest stosowanie protokołu SSL, który daje nam gwarancję, że żadna postronna osoba nie będzie mogła śledzić naszych zleceń wymiany walut. Takie zabezpieczenie stosuję również banki, oferujące usługę bankowości internetowej.

Jak sprawdzić, czy wybrany e-kantor stosuje ten protokół? Wystarczy, że spojrzymy na adres internetowy serwisu. Jeśli stosuje przedrostek https://, tak jak https://internetowykantor.pl/, możemy być pewni, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


kantory internetoweartykuł sponsorowany

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Piątek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka