AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

"Alkohol i narkotyki" w Chorzowie

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, przeprowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców.

REKLAMA

Podczas działań prowadzonych w Chorzowie, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie oraz pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków. Policjanci skontrolowali ponad tysiąc pojazdów. Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich kierował swoim pojazdem pod wpływem alkoholu i z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kolejny zatrzymany był pod wpływem substancji psychoaktywnych i posiadał przy sobie narkotyki. 19-latek odpowie także za czynną napaść na policjanta, gdyż w trakcie zatrzymania rzucił się na jednego ze stróżów prawa, raniąc go w głowę.

 

 

Źródło: KMP Chorzów

 

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


KMP Chorzówalkoholnarkotykidziałania policji

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Piątek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka