AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Na rowerach do Santiago de Compostela

Turystyka

W blasku wschodzącego słońca, dziś (13 sierpnia) o 7:00 rowerzyści NINIWA Team wyruszyli z Kokotka! Nie obyło się bez wzruszeń, nie obyło się bez łez. Ich XII wyprawa już trwa!

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rowerzyści oraz żegnające ich rodziny, przyjaciele i parafianie z Kokotka o 5.00 rano przeżyli wspólnie mszę świętą. Rozpoczęła się ona jeszcze przed wschodem słońca, które z czasem wyłoniło się zza horyzontu. Koncelebrowało ją 7 kapłanów, a wśród nich ks. bp Jan Wieczorek oraz prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając OMI. Podczas homilii ks. bp Jan Wieczorek, wezwał do tego, aby pielgrzymi, podczas swojej podróży byli znakiem dla innych.

Po Mszy wszyscy obecni zostali zaproszeni na śniadanie, po którym konferansjer przedstawił wszystkich uczestników, a ksiądz biskup i ojciec prowincjał wypowiedzieli dobre słowo. Następnie pobłogosławili rowery i rowerzystów, którzy wyjechali, żeby pokonać pierwszy dystans.

Rowerzyści pod wodzą o. Tomasza Maniury OMI zmierzają do Santiago de Compostela. Po drodze zamierzają odwiedzić niezdobyte przez dotychczas państwo – Luksemburg. Tegoroczna wyprawa odbywa się w nowej formule. Podczas gdy 32 rowerzystek i rowerzystów „kręci” kolejne kilometry, 15 piechurów pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI zmierza do tego samego celu. Piesza grupa NINIWA Team przyleciała do Lizbony samolotem w niedzielę 12.08. Pielgrzymi spotkają się na miejscu 5.09, po czym wspólnie wrócą do Polski.

Hasło wyprawy to „Projekt Życie: Próba Krzyża”. W tym roku, trud drogi i przebyte kilometry pielgrzymi ofiarują za młodzież całego świata. Wyprawy obydwu grup będą na bieżąco relacjonowane na stronie www.niniwateam.pl. Codziennie ukazywać się będą relacje tekstowe, a dwa razy w tygodniu również filmy.

Po powrocie z wyprawy powstanie kolejna książka opisująca zmagania rowerzystrów NINIWA Team. Z tej okazji – jak co roku – spotkają się z czytelnikami w ramach cyklicznych zgromadzeń członków Starochorzowskiego Klubu Podróżnika. O jego terminie poinformujemy na naszym portalu.

 

Źródło: materiały prasowe

Tomasz Breguła

Udostępnij:


NINIWA TeamSantiago de CompostelawyprawaKokotekrelacjaksiążkaStarochorzowski Dom Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Emila, Laury, Rogera