Wybierz najlepszy projekt podwórka w Chorzowie II

Miasto

Podwórko to przestrzeń bliska mieszkańcom zarówno starych kamienic, jak i blokowisk. Podwórko może być otwarte, zamknięte, półzamknięte lub międzyblokowe. Najważniejsze, by spełniało oczekiwania mieszkańców, było przyjazne i funkcjonalne, dlatego warto przy jego renowacji wsłuchać się w głos lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jesienią ub.r. miasto zdecydowało o wykonaniu koncepcji zagospodarowania jednego z kwartałów Chorzowa II położonego pomiędzy ulicami Pudlerską, Juliusza Słowackiego, św. Piotra i Juliusza  Ligonia. Całkowita powierzchnia podwórek to ok. 0,77 ha. Do prac nad koncepcją zaproszono mieszkańców kwartału oraz studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wspólny spacer badawczy po terenie odbył się  30  października. Jego celem było z jednej strony poznanie oczekiwań mieszkańców względem  przyszłego zagospodarowania podwórka, a z drugiej – wykorzystanie świeżego, nowego spojrzenia młodych architektów na problem zaniedbanych i często niewykorzystanych przestrzeni podwórek. Efektem spaceru badawczego jest  opracowanie przez studentów 13 różnych propozycji koncepcji . Każdy pomysł inny, autorski, jednak wszystkie zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Który podoba się najbardziej? Można ocenić i zagłosować! Wybrane projekty można obejrzeć w powyższej galerii. Głosowanie na najlepszą koncepcję odbywa się POD TYM ADRESEMOpracowane koncepcje w formie dużych plansz będą również udostępnione w Centrum Integracji Społecznej przy ul. 3 Maja 18 od poniedziałku 18 czerwca w godzinach otwarcia placówki.

Studenci Wydziału Architektury zaprezentują i omówią swoje autorskie prace, a mieszkańcy będą mieli okazję do dyskusji nad przedstawionymi propozycjami, podczas spotkania, które odbędzie się 25 czerwca o godz. 16.00 do Centrum Integracji Społecznej przy ul. 3 Maja 18.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


projekt podwórkaChorzów IIkonkursgłosowaniePolitechnika Śląskastudenci

Komentarze

Iwona
Mieszkam przy tym placu i nie wiedziałam, że cokolwiek będzie tutaj robione. Nie było żadnych rozmów z mieszkańcami :\ Choć oczywiście bardzo się z tego cieszę. Może w końcu skończy się pijaństwo na podwórku. Strach dzieci wysłać na plac.
ogarnijsiepeel
Pudlerska, Słowackiego, Piotra i Ligonia <- największa patologia w całym Chorzowie. Rejon skażony patologią tak mocno że szkoda tam inwestować choćby złotówkę i lepiej ją wyrzucić w błoto. Na jednym z bloków tzw. ściana kutasów gdzie sprejem narysowany jest penis na około 15-20 metrów wysokości a w nim ksywy i nazwiska konfidentów i frajerów. Wszędzie wszystko znieszczone i zaniedbane. Bramy bloków czy jak kto woli melin przy tych ulicach pokazują prawdziwy obraz w/w rejonu. Pełno młodocianych frajerów spożywających alko, jarających blanty lub mefedron + feta. Złodzieje i cwaniaki co robią szpagaty na komendzie przy pierwszym zatrzymaniu ale kozaczą. Oczywiście mieszkają tam także normalni ludzie ale ich procent maleje ponieważ większość zmienia okolicę. Ja bym tam zrzucił napalm a potem można inwestować pieniądze. Większość tej patologii jest bezrobotna więc napalm zrzucony o każdej porze dnia powinien zadziałać.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda