AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Paterman oddaje władzę w Ruchu

Sport

Janusz Paterman nie jest już prezesem Ruchu Chorzów. Podczas dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej klubu, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Nowym prezesem został Jan Chrapek, a jego zastępcą Zbigniew Piątek.

REKLAMA

Janusz Paterman ma teraz zostać pełnomocnikiem ds. nadzoru właścicielskiego i spraw sportowych oraz kandydować do rady nadzorczej. Z klubem pożegna się natomiast Krzysztof Warzycha, który pracował najpierw jako samodzielny trener pierwszej drużyny, a następnie asystent Juana Ramona Rochy i Dariusza Fornalaka. Obecny szkoleniowiec Niebieskich ma utrzymać swoją posadę. Wcześniej z klubem pożegnał się dyrektor Grzegorz Kapica. Wieloletniemu trenerowi bramkarzy, Ryszardowi Kołodziejczykowi, zaproponowany został nowy kontrakt, przewidujący obniżenie pensji. Ten jednak nie zdecydował się pod nim podpisać.

Podczas dzisiejszego posiedzenia poinformowano, że zarząd Niebieskich otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach dot. zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, poprzez podwyższenia kapitału zakładowego oraz emisji nowych serii akcji, objętych przez największych wierzycieli spółki. O nadchodzących zmianach w Ruchu Chorzów mówiło się nie od dziś. Zapowiadana już wcześniej konwersja zadłużenia klubu na akcje, wynikająca z zawartego w grudniu ub.r. układu restrukturyzacyjnego, spowodowała zmianę składu akcjonariuszy klubu z Cichej.

Po dokonanych konwersjach struktura akcjonariatu spółki przedstawia się następująco:

Źródło: własne/Ruch Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch ChorzówJanusz Patermanrezygnacjaspotkanie akcjonariuszyKrzysztof WarzychaRyszard KołodziejczykJan ChrapekZbigniew Piątek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora