AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wymiana waluty połączona z przelewem

Turystyka

Najlepszą opcją dla osób chcących przesłać komuś walutę jest jednoczesna jej wymiana po korzystnym kursie oraz szybki i tani przelew do innej osoby. Można to osiągnąć na platformach wymiany walut, które oferują już takie usługi.

REKLAMA

Należy pamiętać, że gdy z naszego bankowego konta w złotówkach chcemy wysłać np. euro czy funty szterlingi na konto innej osoby, na przykład męża, czy dziecka, bank przewalutuje nam automatycznie tę kwotę po swoim, z reguły wysokim kursie. Dodatkowo mogą pojawić się wysokie opłaty za przelew.

Aby nie przepłacić, warto przyjrzeć się ofertom kantorów internetowych, które często umożliwiają połączenie tych opcji: taniej wymiany i jednocześnie taniego transferu środków poza granice Polski, tak jest np. w Walutomat.pl. Na tej platformie wymiany walut przelew w euro kosztuje 4 złote, a w pozostałych walutach - 9 złotych. Dokładny cennik dostępny jest na stronie: https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/. W Walutomat.pl można także tanio wymienić walutę, kupując ją od innych użytkowników tego społecznościowego serwisu.

 Co zrobić by zacząć korzystać z Walutomatu? Wystarczy zarejestrować się, podać swoje dane osobowe i wykonać pierwszą wpłatę ze swojego banku na Walutomat.pl. Do wpłaty można wykorzystać system szybkich przelewów, który skróci tę operację do kilku klików. Teraz można skorzystać z kojarzenia najlepszych ofert innych użytkowników przez system lub można samemu zaproponować swoją ofertę kursu. Nie występuje tu jako taki spread. Operator serwisu pobiera tylko niewielką prowizję (max 0,2 proc).

Czy taka wymiana jest bezpieczna? Operator serwisu Walutomat, firma Currency One, ma licencję instytucji płatniczej nadawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Serwis działa nieprzerwanie od 2009 r. i skupia już 260 tysięcy użytkowników. To wszystko świadczy o wysokiej jakości usług oferowanych przez tę platformę. Ponadto w ostatnim rankingu prestiżowego magazynu Forbes Walutomat.pl znalazł się na podium jesli chodzi o szybkość wykonywanych przelewów.

            Przy wykonywaniu przelewu do innej osoby, poza granice kraju, warto dokładnie przeczytać tabelę opłat swojego banku, lub skorzystać z alternatywnej metody - wymiany i jednocześnie korzystnej wysyłki ze sprawdzonej i godnej zaufania platformy wymiany walut.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


walutyprzelewyplatforma wymiany walut

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji