AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Odyseusze wrócili do domu

Miasto

Odyseja Umysłu to młodzieżowy program edukacyjny, który co roku kończy się konkursem. Bierze w nim udział wiele państw, w tym Polska. Jego światowy finał odbywa się w tej chwili w USA. W tym roku do finałowej rozgrywki ponownie dostał się chorzowski "Katolik".

REKLAMA

W ubiegłym roku drużyna trenowana przez dyrektora Wojciecha Kolarza i nauczycielkę Katarzynę Tluczykont zdobyła nagrodę w konkurencji „balsa”, polegającej na zbudowaniu konstrukcji przy użyciu drewna balsa i kleju. Piotr Wilga, Adam Lewiński, Karolina Mrozek, Justyna Majewska i Julia Drabek wskoczyli na podium, zdobywając tytuł trzeciej drużyny świata w swojej kategorii wiekowej. Światowy finał "Odysei Umysłu" został wówczas zorganizowany w amerykańskim Michigan.

W tym roku konkurs odbył się na Uniwersytecie Stanowym w Iowa. Niestety tym razem chorzowianom nie udało się wywalczyć medalu. - Nasi uczniowie znaleźli się w grupie ośmiu tysięcy młodych ludzi pełnych pasji i radości tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych. W swoich kategoriach wiekowych wywalczyli 11. oraz 17. pozycję – informuje za pośrednictwem Facebooka Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie.

Program ma na celu rozwijanie kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów u dzieci oraz młodzieży. Do działania przystępują kilkuosobowe grupy. Obowiązuje w nich podział wiekowy. Wybierają oni "długoterminowy problem", który rozważają. Pierwsza zorganizowana w naszym kraju edycja „Odysei Umysłu” odbyła się już 25 lat temu, w 1992 roku. Nie doszłoby do tego gdyby nie zaangażowanie prof. Józefa Sołowieja, psychologa Uniwersytetu Gdańskiego. Od tego momentu w konkursie wzięło już udział kilkanaście tysięcy polskich uczniów i studentów.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Odyseja umysłuKatolikChorzów2018USAUniwersytet Stanowy Iowawynik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora