AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Silesion: MARCINIAK: WIERZĘ, ŻE SZTUKA MOŻE DZIAŁAĆ [WYWIAD]

Kącik Prasowy

Portal Silesion przeprowadził wywiad z Eweliną Marciniak, reżyserką nowego spektaklu w Teatrze Rozrywki, który już w przyszłym tygodniu będzie miał swoją premierę.

REKLAMA

Mowa o spektaklu„Stańczyk. Musical”, który zostanie wystawiony po raz pierwszy w Teatrze Rozrywki.

- Stańczyk to muzyczna wycieczka do XVI wieku. Dlaczego akurat tam? Żeby spróbować przyjrzeć się temu, co lubimy do dziś opisywać jako najwspanialszy okres w dziejach Polski. Zmierzyć się z mitem „złotego wieku”. Podrapać w historyczne opakowanie i zobaczyć, co wyjdzie spod spodu - imformuje Silesion.

- Stańczyk to, tym samym, opowiadana z perspektywy krakowskiego zamczyska historia naszych dawnych władców: Zygmunta Starego, Bony Sforzy i Zygmunta II Augusta. Historia ich zmagań, marzeń, planów i słabości. A także historia towarzyszącej im dziwnej postaci błazna. Pamiętamy go z obrazu Matejki – smutny, zamyślony mędrzec, symbol patriotów, patron zatroskanych o ojczyznę - czytamy dalej. Zapowiada się interesująco!

 

Autorem tekstu do spektaklu jest Jan Czapliński. Piosenki skomponowali Wojciech Krzak i Maja Kleszcz. Wywiad z reżyserką jest dostepny na: silesion.pl

 

Źródło: silesion.pl 

Kamila Latała

Udostępnij:


Teatr Rozrywki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora