AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wydarzenia w mediatece

Kultura

W ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Plakatu PlakatFest, w najbliższy czwartek, 7 czerwca, czeka nas wykład oraz prezentacja pt. „Najnowsze technologie cyfrowe”. Spotkanie w Mediatece chorzowskiego Kina Grajfka, poprowadzi dr Iwona Pomianowska.

REKLAMA

- Wykład ma na celu zbadanie psychologicznych czynników gry, które kształtują nasze zachowanie, podejmowanie decyzji, poznawanie i zaangażowanie emocjonalne.
Dlaczego gramy w gry? Jak je gramy? Jak wpływają one na nasze funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy wejść do szerokiej dziedziny „psychologii projektowania gier” – podejścia multidyscyplinarnego w ramach badań nad nowymi, cyfrowymi mediami oraz nowymi technologiami Virtual Reality oraz Augmented Reality - przekonują organizatorzy.

Dr Iwona Pomianowska jest projektantką (tzw. „motion & informatioin design”), reżyserką, psychologiem, oraz wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiej Szkoły Filmowej, i Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej. Jest taże członkinią ciała doradczego Museum Leuven, badaczką łączącą domeny psychologii poznawczej oraz projektowania mediów zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym (doktorat w zakresie psychologii ukończony na Trinity College Dublin, oraz tytuł magistra sztuki i projektowania informacji na LUCA School of Arts w Brukseli).

W ramach wydarzenia odbędą się dwa spotkania dla grup do 20 osób, o godz. 13:00 i 16:00. Autorem plakatu tegorocznej edycji „PlakatFest” jest Jacek Staniszewski.

 

Źródło: Kino Grajfka

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Dr Iwona PomianowskaPlakatFest3. Międzynarodowy Festiwal PlakatuMediatekaKino Grajfka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora