AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Piracki Dzień Dziecka w Chorzowie

Rozrywka

Pod Szybem Prezydent zadokuje statek piracki. Nieopodal zaparkują foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W czerwcu Szyb Prezydent opanują piraci. Będzie dmuchany statek do zabawy, iluzjonista, żonglerzy i animatorzy w pirackich przebraniach. Do tego strefa bezpieczeństwa, prowadzona przez policję, straż pożarną i straż miejską oraz strefa gastronomiczna – z foodtruckami oraz darmowymi popcornem i watą cukrową dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie również baniek mydlanych, które w Chorzowie już od kilku lat kojarzą się z Dniem Dziecka.

- Organizowany dotąd w ramach obchodów Dnia Dziecka Festiwal Baniek Mydlanych teraz stanie się częścią wydarzenia. Przygotowaliśmy wiele innych atrakcji – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. Dodatkowo przygotowany zostanie specjalny program interaktywny dla najmłodszych, zatytułowany Piraci z Karaibów. Ponadto w Dniu Dziecka uruchomiana zostanie Piracki Ekspres – kolejka, która będzie nieodpłatnie dowozić uczestników na imprezę na trasie Centrum Przesiadkowe-Szyb Prezydent.

Dzień Dziecka w Chorzowie rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Wydarzenie odbędzie się pod Szybem Prezydent, przy ul. Księdza Piotra Skargi. Organizatorami wydarzenia są Miasto Chorzów oraz Radio Katowice.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot.: Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Dzień DzieckaChorzów2018piraciSzyb Prezydentzajęcia dla dzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora