AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nie bój się błyszczeć

Na Sygnale

Z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz przy wsparciu Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, studenci z ASP zaprojektują błyszczące dodatki dla mieszkańców Chorzowa. Wczoraj w Akademii Sztuk Pięknych, przy ul. Raciborskiej 37 w Katowicach odbył się briefing prasowy, inaugurujący konkurs dla studentów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs pod hasłem „Nie bój się błyszczeć” to wspólna inicjatywa Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa i Akademii Sztuk Pięknych. Koalicja, której jednym z partnerów jest Komenda Miejska Policji w Chorzowie wraz ze studentami chce zmienić podejście mieszkańców do noszenia odblasków. Jak wiadomo w źle oświetlonych miejscach sylwetki pieszych i rowerzystów kierowcy dostrzegają zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki elementom odblaskowym, odbijającym światła samochodu, osoby są widoczne nawet z odległości 150 metrów. To różnica, która może zaważyć na życiu. W zachęceniu mieszkańców do noszenia odblasków pomóc mają kreatywne rozwiązania, które zaproponują studenci Akademii Sztuk Pięknych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie oraz wyprodukowane i wręczone mieszkańcom Chorzowa.

Zanim studenci rozpoczęli pracę, na akademii odwiedzili ich uczestnicy Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha. Seniorzy, dzieci i rodzice podczas warsztatów mówili projektantom o tym jakie dodatki i ubrania lubią nosić na codzień. Wszystko po to aby stworzone przez studentów projekty, a następnie gotowe elementy trafiły na odzież a nie do szuflady. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjana sygnaleAkademia Sztuk PięknychKatowiceChorzówodblaskibezpieczeństwokierowcydrogidzieciseniorzyprojekty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła