Reaguj! To nie musi się tak kończyć

Na Sygnale

Czy na moim osiedlu jest bezpiecznie? Czy mam wpływ na to, co dzieje się w mojej dzielnicy? Na te pytania Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa będzie szukać odpowiedzi wraz z mieszkańcami realizując kolejny etap programu profilaktycznego. W trakcie inauguracji lokalnych koalicji wystartowała także kampania społeczna "Reaguj! To nie musi się tak kończyć" dotycząca problemu maltretowania dzieci.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie odbyła się inauguracja pierwszej z sześciu odsłon inicjatywy Lokalnej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. To instytucja skoncentrowana wokół dzielnicowych i urzędników, z którymi na bieżąco będzie można się kontaktować i rozwiązywać najpilniejsze problemy lokalne związane z bezpieczeństwem czy też przekazywać im pomysły do realizacji. W Chorzowie powstanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Ich zadaniem będzie docieranie do jak największej liczby mieszkańców w danym rejonie.  Dzięki temu poprawiony zostanie system informowania mieszkańców, komunikacji i promocji prawidłowych postaw.

By umożliwić rodzicom udział w spotkaniu, dla dzieci odbywały się warsztaty tworzenia pluszowych misiów pod okiem animatorów. Dla dorosłych przewidziano warsztaty praktyczne jak korzystać z aplikacji 'Moja Komenda" i "Krajowa Mapa Zagrożeń". 

W trakcie inauguracji wystartowała także kampania społeczna "Reaguj! To nie musi się tak kończyć" dotycząca problemu maltretowania dzieci.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjana sygnaleChorzówChorzowska Koalicja na Rzecz BezpieczeństwaWSB Chorzówdziecidzielnicowirodzice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda