Pierwsi lekkoatleci przetestowali Stadion Śląski!

Sport

Po raz pierwszy na głównej płycie Stadionu Śląskiego we wtorek odbył się Miting Lekkoatletyczny pod nazwą Testujemy Stadion Śląski. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników, a najbardziej wartościowy wynik uzyskała chorzowianka, reprezentująca barwy TS AKS Chorzów - Aleksandra Kokowska, która wygrała rywalizację w rzucie młotem z wynikiem 63.70m.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ponad 200 zawodników i zawodniczek w tym 15-osobowa reprezentacja TS AKS Chorzów wzięła udział w zawodach Testujemy Stadion Śląski. Zawody były oficjalnym testem przed 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego (8 czerwca). Pogoda niestety nie dopisała i niemal przez cały czas trwania zawodów padało. Najwartościowszy wynik zawodów uzyskała Aleksandra Kokowska w rzucie młotem. Reprezentantka TS AKS Chorzów wygrałą z wynikiem 63.70m. Przypomnijmy, że nasza młociarka kilka dni temu w Środzie Wielkopolskiej ustanowiła swój rekord życiowy rzutem - 65.31m. - Pierwotnie nie chciałam wystartować, bo jestem świeżo po starcie i obozie, jednak kiedy pojawiłam się na Stadionie Śląskim od razu zmieniłam zdanie - mówiła Aleksandra Kokowska. - Stadion robi ogromne wrażenie i cieszę się, że mogłam tu rzucać. Teraz odpoczynek i Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi - dodała Ola. 

W rywalizacji młociarzy triumfował Adam Grudzień z TS AKS Chorzów, który w najlepszej próbie uzyskał 52.87m. - Dzisiejszy start nie spełnił moich oczekiwań. Po uporaniu się z kontuzją kostki, obecnie doszedł uraz biodra, który uniemożliwił na swobodne rzuty. Mimo to dziś celowałem w wynik ponad 54 metry, aby potwierdzić I klasę sportową. Start zakończyłem z wynikiem 52,87 m, ale jestem spokojny ponieważ spaliłem rzut, który był w okolicy 55 m. - mówił po zawodach Adam Grudzień, który jednocześnie pełni funkcję szkoleniowca w TS AKS Chorzów. 

- Bardziej zadowolony jestem z postawy moich zawodników, którzy poprawiają swoje wyniki niemalże w każdym starcie. Ola Kokowska, która w ubiegłą sobotę ustawiła sobie bardzo wysoką poprzeczkę wynikiem 65,31m, we wtorek ponownie potwierdziła, że jej dyspozycja jest bardzo wysoka posyłając młot na odległość 63,70 m  Cieszy mnie również wynik 51,77m jaki uzyskał Wojciech Jeszka będący w naszym klubie od tego sezonu. Cel minimum jaki ustaliliśmy z Wojtkiem to 54 m (I klasa sportowa). Dzisiejszy start pokazuje, że zbliżamy się malutkimi kroczkami do realizacji tego planu - komentował występ swoich podopiecznych Grudzień. 

Stadion Śląski na nim również wywarł spore wrażenie. - Stadion Śląski jest niesamowity! Obiekt onieśmielający w pewnym stopniu. Wychodząc z tunelu podczas wyprowadzenia na start konkurencji widok trybun i ta niesamowita przestrzeń zapiera dech w piersi. Na takim obiekcie chciałby wystąpić pewnie każdy zawodnik. Zawody były słabo promowane stąd bardzo niska frekwencja kibiców, natomiast podczas dopingu przy biegach krótkich aplauz niósł się w takim stopniu po stadionie, iż przyprawiał o gęsią skórkę - zakończył chorzowianin. 

Dobry występ na dystansie 1500m uzyskała chorzowianka, Katarzyna Gała. 18-latka zajęła 5. miejsce z czasem 4:41.31. Niestety po raz kolejny do udanych swojego startu nie zaliczy Wiktoria Sternativo, która od tego roku biega w barwach klubu z Chorzowa. Rywalizująca na 400m zawodniczka tym razem została zdyskwalifikowana po tym jak przekroczyła tor. W biegu na dystansie 100m wartościowy czas uzyskała bytomianka, Magdalena Stefanowicz, która wygrała z wynikiem 11.68. 

ZałącznikiBartłomiej Czaja

Udostępnij:


stadion śląskitestujemy stadion śląskilekkoatletykazawody lekkoatletycznealeksandra kokowska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda