AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Młodzi mają pomysł na kulturę

Kultura

"Mama na wolności", "Gra o żelazny tron Królewskiej Huty" i „Zrób sobie festiwal” – to tylko część projektów, które wygrały konkurs „Kultura na wolności”. Granty w wysokości od 3 do 10 tysięcy otrzymało 6 wnioskodawców.

REKLAMA

Konkurs dedykowany był osobom młodym, pomysłodawca nie mógł mieć więcej niż 35 lat. – Pierwsze efekty pracy społeczników poznamy już w czerwcu. Inicjatywy będą realizowane do końca września – wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury i przewodniczący komisji konkursowej. Jury zwracało uwagę na kreatywność, a także miejsce, w którym realizowany będzie projekt. – Naszym celem było, aby kultura „wyszła na ulicę”. Wydarzenia nie muszą się przecież odbywać tylko w domach kultury, teatrach i muzeach – przestrzeń miejska to idealna lokalizacja dla inicjatyw kulturalnych – wyjaśnia dyrektor ChCK.

Warsztaty, festyny i wystawy zorganizowane zostaną m.in. na ul. Wolności, placu Mickiewicza, placu Hutników i podwórzu kamienicy przy ul. Dąbrowskiego. Na jakie atrakcje mogą liczyć chorzowianie? Wśród zwycięskich projektów znalazł się m.in. festiwal DIY, podczas którego odbędą się warsztaty z majsterkowania, renowacji mebli i szycia toreb. W planach jest także wystawa zdjęć mam z Chorzowa. Autorzy projektu chcą uchwycić na fotografiach różne oblicza macierzyństwa.

Zwycięskie projekty:

1. "Zrób sobie festiwal"

2. "Wolno i szybko – zatańcz z nami"

3. "Gra o żalezny tron Królewskiej Huty czyli gra miejska z okazji 150-lecia Królewskiej Huty"

4. "Mama na wolności – różne oblicza bliskości"

5. Interaktywna wystawa plenerowa wieloletniego projektu fotograficznego "KLASA"

6. "Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary"

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Kultura na wolnościprojektymieszkańcywarsztatyterminykino plenerowekoncertChorzówChCK

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła