AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Lekcja ekologii z policją konną

Miasto

Na terenie chorzowskiego zespołu konnego trwa kolejna edycja warsztatów ekologicznych dla dzieci. Akcja prowadzona jest w związku z programem edukacji ekologicznej, dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzieci mają okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o ekologii, a przy okazji poznać tajniki służby policji konnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W Chorzowie trwają warsztaty ekologiczne dla dzieci. Projekt realizowany jest przez chorzowską i częstochowską policję, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Mundurowi z zespołu konnego prowadzą zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych i przedszkoli, których celem jest poszerzenie wiedzy o służbie konnej w policji, a także podniesienie poziomu świadomości ekologicznej.

Mundurowi podczas zajęć w stajni, opowiedają maluchom o koniach, ich rasach, trybie życia i sposobach pielęgnacji. Pokazują też, jak właściwie osiodłać konia i przygotować go do służby. Dzieci uczestniczą też w konkursie plastycznym o tematyce policyjnej i ekologicznej. Każdy uczestnik otrzymuje za udział w nim pamiątkowy dyplom.

*Na zdjęciach dzieci z Przedszkola nr 27 w Katowicach.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policja konnazajęcia z uczniamiWFOŚiGWChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła