AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów przeciwko przemocy

Miasto

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chorzowie trafia coraz więcej dzieci, będących ofiarami maltretowania ze strony najbliższych im osób. To bardzo niepokojąca tendencja, którą chce zmienić Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa.

REKLAMA

- Ze wszystkich sił trzeba dążyć do wyeliminowania tego zjawiska – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Dlatego w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa postanowiliśmy zrealizować kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę mieszkańców na ten problem i uwrażliwić ich na jego przejawy. Nie pozostawajmy obojętni. Reagujmy, gdy widzimy, że jakieś dziecko może być ofiarą przemocy. To nie donosicielstwo, tylko bohaterstwo – apeluje Magdalena Sekuła.

Jednym z elementów kampanii społecznej będzie klip wideo, do którego ujęcia realizowane były dziś w godzinach porannych w okolicy ul. Gajowej w Chorzowie. Start kampanii zaplanowano na poniedziałek, 14 maja, podczas inauguracji Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, która odbędzie się o godz. 17:00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Sportowej 29.

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Szpitalny Oddział RatunkowyZespół Szpitali MiejskichChorzówpolicjaKoalicja na Rzecz Bezpieczeństwakampaniaprzemoc dziecięca

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła