AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Czy w Chorzowie będzie bezpieczniej?

Na Sygnale

Czy na moim osiedlu jest bezpiecznie? Czy mam wpływ na to, co dzieje się w mojej dzielnicy? Na te pytania Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa będzie szukać odpowiedzi wraz z mieszkańcami w ramach kolejnego etapu programu. Tym samy uruchomionych zostanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.

REKLAMA

- Wiemy, że na ogół mieszkańców składa się wiele lokalnych wspólnot. To właśnie te najmniejsze społeczności najlepiej znają problemy ulic, czy osiedli - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Chcemy być bliżej mieszkańców i wspólnie reagować na trudności - dodaje. 

- W Chorzowie powstanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Ich zadaniem będzie docieranie do jak największej liczby mieszkańców w danym rejonie - wyjaśnia Robert Łuszcz. - Dzięki temu poprawimy system informowania mieszkańców, komunikacji i promocji prawidłowych postaw – dodaje komendant miejski policji w Chorzowie.

Lokalne Koalicje na Rzecz Bezpieczeństwa będą obejmować bardzo precyzyjnie określone obszary. Skupione będą wokół dzielnicowych i urzędników, z którymi na bieżąco będzie można się kontaktować i rozwiązywać najpilniejsze problemy czy przekazywać pomysły do realizacji. - W ramach inauguracji oprócz spotkania z władzami miasta, służb mundurowych, instytucji, szkół czy parafii, będzie też okazja do aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - By umożliwić rodzicom udział w spotkaniu zaplanowaliśmy warsztaty tworzenia pluszowych misiów pod okiem animatorów, dla dorosłych przewidzieliśmy warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami oraz drobny poczęstunek – dodaje pani pełnomocnik. 

Inauguracje Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa startują 14 maja o godz. 17.00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Sportowej 29. Wstęp jest wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na stronie: http://chorzow.eu/aktualnosci/7237-ruszaja-ruszaja-lokalne-koalicje-na-rzecz-bezpieczenstwa-1405-706.html

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Koalicja na Rzecz BezpieczeństwaChorzówpolicjaurząd miastapolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła