Drugi dzień Vinyl Festivalu [ZDJĘCIA]

Kultura

Drugi dzień festiwalu odbył się pod hasłem „Czego słuchano w Królewskiej Hucie”. Podczas spotkania w Kawiarni Kamienica uczestnicy wysłuchali historii muzyki, o której opowiadali dr Jacek Kurek, Małgorzata Witowska oraz Mirosław Sobczak. Na zakończenie spotkania red. RMF Classic Wojciech Padjas podzielił się swoją kolekcją płyt, które zostały odtworzone na unikatowym patefonie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Między 7 a 20 maja każdy fan dobrej muzyki powinien przynajmniej raz odwiedzić Chorzów – okazji będzie naprawdę sporo. Warto pamiętać o tym, że Vinyl Festival to nie tylko muzyka. Czy wiecie, że okładka najbardziej kultowej pyty zespołu Judas Priest – „British Steel” – to dzieło Polaka Rosława Szaybo? 9 maja w ChCKu odbędzie się wernisaż wystawy artysty. Po wernisażu Kino Grajfka zaprasza na projekcję filmu „Przyjaciele na 33 obroty”. 12 maja w Sztygarce wystąpi jeden z najlepszych współczesnych polskich wokalistów – Krzysztof Zalewski.

Dzień wcześniej, 11 maja, nie zabraknie tam okazji do dobrej zabawy. Taneczną podróż w czasie zapewni impreza „Dzięki Bogu już piątek” inspirowana filmem „Thank God It’s Friday” z 1978 r. W tym roku w analogowe szaleństwo dało się wciągnąć również Planetarium Śląskie. To właśnie tam, 13 maja, prosto z czarnej płyty wybrzmią kosmiczne dźwięki „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd. 17 maja w Sztygrace Rafał Bryndal opowie o swojej płytotece, a 8 maja w Galerii Kamienica red. Wojciech Padjas zdradzi czego słuchano w Królewskiej Hucie.

- Nie zapomnieliśmy również o fanach bluesa. 10 maja w kultowej Leśniczówce będzie można posłuchać na żywo Śląskiej Grupy Bluesowej, a 15 maja, w MDK Batory wystąpi Danny Bryant z Big Bandem – angielski muzyk i wokalista, którego wychwala sam Joe Bonamasa. Wisienką na muzycznym torcie z pewnością będzie Wielka Giełda Płyt, na którą zapraszamy 19 maja do Sztygarki - informują organizatorzy.

Pełny program Vinyl Festiwalu można znaleźć na facebooku imprezy: https://www.facebook.com/vinylchorzow/

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Vinyl FestivalChorzówChCKSztygarkagiełda płyt winylowychkoncertywystawykoncertyprogramzdjęcia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda