AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Koperta warta 500 złotych [ZDJĘCIA]

Na Sygnale

Wolontariusz z wózkiem inwalidzkim podjeżdżał pod drzwi kierowców, którzy bezprawnie zaparkowali na niebieskiej kopercie – od takiej akcji policjanci i strażnicy miejscy rozpoczęli wzmożone kontrole miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w Chorzowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Przez najbliższe kilka tygodni funkcjonariusze szczególnie przyjrzą się parkującym na „kopertach”. Kierowcy, którzy nielegalnie zajmują miejsca dla niepełnosprawnych muszą liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł – przypomina wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. Jak reagują przyłapani na gorącym uczynku? – Wymówki nierozsądnych kierowców są przeróżneod niezauważenia znaku, przez parkowanie „tylko na kilka minut”, aż po kłamstwo, że czekają na właściciela karty, który wyszedł z samochodu – wyjaśnia Henryk Rusnak z chorzowskiej staży miejskiej. – Takie zachowanie to brak wyobraźni i duże utrudnienie  dla osób niepełnosprawnych – dodaje strażnik. Policja przypomina, że jedynym dokumentem uprawniającym osoby niepełnosprawne do parkowania na „kopertach” jest Karta Parkingowa, która wydawana jest na osobę lub placówkę.

Źródło: Urząd Miasta Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjastraż miejskaChorzówparkinginiepełnosprawnimiejsca parkingowedziałania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła