AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Naszemiasto: TOP 10 najtrudniejszych skrzyżowań w woj. śląskim - tutaj trzeba uważać!

Kącik Prasowy

Dziury na drogach i trudne skrzyżowania to prawdziwe zmory dla kierowców, które skutecznie utrudniają podróż. Prawdopodobnie każdy kierowca mógłby podać szczególnie kłopotliwe według niego miejsce. Portal Naszemiasto stworzył zestawienie właśnie takich problematycznych skrzyżowań na terenie naszego województwa. Sprawdźcie sami, jakie miejsca dają się we znaki w czasie jazdy!

REKLAMA

Wsród niesławnej dziesiątki znalazło się również skrzyżowanie z Chorzowa, a konkretnie Rondo Niebieskich Mistrzów w Chorzowie. Dlaczego znalazło miejsce w zestawieniu? 

- To rondo nietypowe i rzadko spotykane, dlatego wielu kierowców się na nim zwyczajnie gubi. Nazywane jest tak zwanym rondem turbinowym, czyli takim, które zostało zaprojektowane w taki sposób, że pasy wewnętrzne i zewnętrzne nie przecinają się. Ponieważ pojazdy są w naturalny sposób kierowane na odpowiednie wyloty, ronda tego typu zmniejszają ryzyko kolizji. Ale efekt jest taki, że niektórzy kierowcy nie wiedzą, którym pasem jechać i jak się ustawiać - w ten sposób portal Naszemiasto uzasadnia wybór.

Zgadzacie się z tym wyborem? Pełna lista porblematycznych skrzyżowań jest dostępna na slaskie.naszemiasto.pl

 

Źródło:  slaskie.naszemiasto.pl

Kamila Latała

Udostępnij:


Śląskrondoulicedrogajazda

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła