AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Jedyny taki festiwal

Kultura

W Chorzowie po raz kolejny odbędzie się jedyny na Śląsku całoroczny festiwal muzyki dawnej. W też nie możecie się już doczekać, żeby wsiąść wraz z innymi uczestnikami do tej niezwykłej machiny czasu?

REKLAMA

Być może, jak twierdził Stephen Hawking, Ziemia stanowi mało znaczącą część multiuniversum. Mimo to, według genialnego astrofizyka, jesteśmy wyjątkowi… Według zasady kopernikańskiej, położenie Ziemi we Wszechświecie nie jest w żaden sposób uprzywilejowane. Jest ona typową planetą krążącą wokół całkiem przeciętnego Słońca, podlegającą tym samym prawom i prawdopodobieństwu co inne. Jednak kilkaset tysięcy lat temu wydarzyło się coś, co uwolniło siłę naszej wyobraźni...

To jej zawdzięczamy największe osiągnięcia ludzkości – od artystycznych po technologiczne. W przesłaniu do pozaziemskich cywilizacji, wystrzelonym przez NASA w latach 70. XX w., oprócz fotografii, diagramów, danych naukowych i obrazów życia codziennego, umieszczono dzieła wielkich mistrzów – Bacha, Beethovena i Mozarta, jako przykład genialnego wytworu ludzkiego umysłu.

ANNUM Festival to muzyczna machina czasu, która już po raz piąty poruszy wyobraźnię. To doskonała okazja by spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną w miejscu gdzie przeszłość spotka się z teraźniejszością, a muzyka dawna z nowoczesnymi technologiami. W sali koncertowej, gmachu kościoła, restauracji czy zabytkowej kopalni - bez względu na wymiar czasu i przestrzeni ANNUM festival jest po to by doświadczać potęgi ludzkiej wyobraźni.

MOZARTparty

CHORZÓW
29 kwietnia 2018
18:00
Starochorzowski Dom Kultury
(ul. Siemianowicka 59)

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Eine Kleine Nachtmusik (K. 525)
Divertimenti F-dur (K. 138), D-dur (K.136)
Koncert fortepianowy nr 11 F dur (K. 413), Larghetto

WYKONAWCY:

Aksel Kolstad (Norwegia) – pianoforte
Cornu Copiae – orkiestra historyczna
Zygmunt Magiera – dyrygent

Bilety w cenie 5 PLN do nabycia w kasach SDK

ANNUM Kids

Czy muzyka jest jeszcze piękna? Czy można stworzyć dźwiękową mapę miasta? Czy da się zbudować miasto, które śpiewa? Czy głos może zmienić się w bąbelki?  Po raz kolejny ruszamy w muzyczną podróż podczas przedkoncertowych warsztatów ANNUM KIDS. Tym razem jednak zapraszamy już nie tylko dzieciaki, ale całe rodziny do odkrywania dźwiękowego krajobrazu naszego otoczenia.

Świat w którym żyjemy cierpi na zanieczyszczenie dźwiękiem. Na każdym kroku słychać szum i hałasy. Muzyka coraz częściej staje się niestety tylko tłem, a hałas towarzyszy nam nieprzerwanie. Często nie jesteśmy świadomi jak bardzo negatywnie wpływa to na nasze życie. Pora zatem wziąć dźwięki na warsztat i zrobić z nimi porządek! Będziemy więc robić eksperymenty i słuchać… Siebie nawzajem i świata dookoła. Wyruszymy na spacer dźwiękowy, gdzie szukać będziemy pięknych brzmień. Zbudujemy własne miasto, które będzie miejscem przyjemnym  dla uszu. A na sam koniec wrócimy wreszcie do muzyki i zwieńczymy cały cykl warsztatów własną kompozycją. 

CHORZÓW
29 kwietnia 2018
13:00
Chorzowskie Centrum Kultury
[ul. Sienkiewicza 3, sala 22]

ANNUM Kids
Muzyczne warsztaty rodzinne
Wiek: 4-99 lat

Dźwiękowe cocktail-party 
Jaś i Małgosia w lesie głosów

Czas trwania 45 minut
WSTĘP: 1 PLN (Chorzów)
Obowiązują wcześniejsze zapisy
Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Annum FestivalprogramChorzówfestiwal muzyki dawnejkoncertywarsztatyBachBeethovenMozart

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła