Z uczniami o cyberprzemocy

Na Sygnale

Dzielnicowy z chorzowskiej jedynki przeprowadził prelekcję w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W trakcie prelekcji młodzi mieszkańcy naszego miasta mogli się dowiedzieć czym jest cyberprzemoc. Spotkanie stało się też okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów.

REKLAMA

Mł. asp. Marek Mazur - dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Chorzowie - spotkał się z siódmoklasistami w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich aby porozmawiać z nimi o cyberprzemocy oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na podstawie przygotowanej prezentacji starał się uświadomić młodzieży, iż w sieci nikt nie jest anonimowy. Mówił także o konsekwencjach prawnych popełnienia czynów karalnych w internecie, oraz po czym poznać, że mamy do czynienia z cyberprzemocą i co zrobić gdy jest się pokrzywdzonym.

- Celem spotkania było również uświadomienie młodzieży, że drobne - ich zdaniem - przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie. Mundurowy opowiedział również o służbie w policji - na czym polega i jakie wymagania stawiane są młodym policjantom - relacjonuje asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

„Cyberprzemoc” to hasło przewodnie spotkań regularnie prowadzonych przez chorzowskich policjantów z uczniami szkół podstawowych, a także z seniorami. Mundurowi w trakcie prelekcji wskazują jak nie stać się ofiarą i gdzie szukać ewentualnej pomocy, kiedy zabawa już nie jest zabawą, a przerodzić się może w poważne konsekwencje prawne. Tego rodzaju spotkania, to również okazja by porozmawiać o oszustwach występujących podczas zakupów przez internet oraz na agresji słownej w sieci.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


KatolikPolicjacyberprzemocspotkania z uczniamioszustwaodpowiedzialność karnaszkoła

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda