AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejki na wernisażu Chorzowskiej Akademii Seniora

Kultura

W poniedziałek w Galerii Antresola w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła wystawa prac słuchaczy Chorzowskiej Akademii Seniora.

REKLAMA

- Byłem w tym miejscu wiele razy, na wielu wystawach. Ale tylu ludzi widzę tu po raz pierwszy - powiedział Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa ds. społecznych.

I faktycznie: podczas poniedziałkowego wernisażu prac słuchaczy Chorzowskiej Akademii Seniora Galeria Antresola w Chorzowskim Centrum Kultury wypełniona była po brzegi, a by z bliska przyjrzeć się wybranym dziełom, nieraz trzeba było... ustawić się w kolejce!

- Widząc ogromne zainteresowanie tymi pracami, dyrekcja Chorzowskiego Centrum Kultury zaproponowała, by zostały w tym miejscu na dłużej, tak, by każdy zainteresowany miał okazję je obejrzeć. Z radością na to przystaliśmy - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

I tak rysunki, obrazy, rzeźby i wyroby rękodzielnicze chorzowskich seniorów będzie można podziwiać jeszcze przez 10 dni - do 26 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury.

Na wernisażu pojawili się między innymi członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów, wraz z opiekunem, panią Bożeną Karpińską, Robert Łuszcz, komendant miejski policji w Chorzowie, Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, Jolanta Motyka, zastępca dyrektora CHCK, opiekunowie wszystkich zajęć artystycznych Chorzowskiej Akademii Seniora oraz członkowie Chorzowskiej Rady Seniorów.

Źródło: Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


wernisażChCKChorzowska Akademia SenioraCentrum Integracji Międzypokoleniowejseniorzywystawapracesztuka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła