Uwaga! Trwają policyjne kontrole!

Na Sygnale

Policjanci realizują dzisiaj na terenie miasta działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na wyznaczony odcinku drogi. Kierowcy, jedźcie przepisowo!

REKLAMA

- Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, dlatego też,dzisiaj realizowane są działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych” - informuje asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

Miejsca kontroli prędkości, wystawione kaskadowo, wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań mundurowi będą czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych. Będą nie tylko sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale też kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. - Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków. Pamiętajmy rozsądek oraz przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach – dodaje asp. Sebastian imiołczyk.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Kaskadowy pomiar prędkościpolicjana sygnaleprędkośćChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda