Niebieski Marsz przeszedł przez Chorzów [ZDJĘCIA]

Miasto

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada w kwietniu, po raz kolejny Fundacja Spectrum Liberi oraz Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu Kokardka, zorganizowały wraz z innymi instytucjami niebieski marsz, który przejdzie ulicami Chorzowa i Świętochłowic.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rodzice dzieci cierpiących na autyzm zgodnie przyznają, że jednym z trudniejszych doświadczeń jest dla nich reakcja otoczenia. – Często słyszymy komentarze: „Jakie niesforne dziecko” lub „Dziwnie się zachowuje, a w dodatku jest agresywny, czy to choroba psychiczna ?"– przyznaje Małgorzata Kolisko–Nagły z fundacji Spectrum Liberi.

– Ludzie często nie rozumieją, że zachowania dzieci z autyzmem nie wynikają z tego, że są niegrzeczne lub źle wychowane. Każdy przypadek jest indywidualny. Dlatego tak ważna jest edukacja na temat autyzmu – podkreśla prezes fundacji. Aby zwiększyć świadomość dotyczącą tego zaburzenia przez Chorzów i Świętochłowice przeszedł "Niebieski Marsz".

13 kwietnia o godzinie 10:00 spod Poczty Głównej w Chorzowie wyruszyły grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół, rodzicie, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

– W ten symboliczny sposób chcemy także wesprzeć rodziców, nauczycieli i terapeutów. To prawdziwi aniołowie cierpliwości – podkreśla Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. Kolor niebieski jest barwą solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Przed marszem rozdawane były niebieskie balony i chorągiewki – dodaje współorganizatorka wydarzenia, Małgorzata Kolisko–Nagły.

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


II Śląski Marsz z Autyzmemzapalmy się na niebieskoŚwiętochłowiceChorzówprezydentAndrzej KotalaDawid KostempskiMDKul. Harcerskamiesiąc autyzmukwiecieńNowoczesny Chorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda