Przed nami kolejny Piknik Rakietowy!

Nauka

Już po raz piąty w Planetarium Śląskim odbędzie się rodzinny piknik rakietowy. To impreza, która z roku na rok gromadzi w Parku Śląskim coraz większe grono miłośników astronautyki, lotów kosmicznych, a także tych osób, które chcą po prostu miło spędzić czas. Wszystko rozpocznie się w niedzielę, 15 kwietnia o 10:00.

REKLAMA

Na dziedzińcu Planetarium pojawią się różne rodzaje rakiet. Będą i te napędzane paliwem stałym, które potrafią osiągnąć wysokość kilkuset metrów, ale także rakiety na wodę, które będzie można umieścić na stanowisku startowym i samodzielnie wypuścić w powietrze. - W tym roku na pikniku pojawi się także pneumatyczna wyrzutnia rakiet, które najmłodsi będą musieli wcześniej samodzielnie zmontować i ozdobić – zdradza Lech Motyka, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Tradycyjnie możemy się spodziewać wojskowej grochówki i grawitacyjnego symulatora lądowania promu kosmicznego. Swój udział w imprezie zapowiedział również Śląski Klub Fantastyki. W grudniu tego roku będziemy obchodzić 50. rocznicę pierwszego załogowego lotu wokół Księżyca, a zatem w czasie tegorocznego pikniku Planetarium Śląskie zaprezentuje na sztucznym niebie pokazy związane ze Srebrnym Globem.

O godzinie 11:00 na seansie„Przy ulicy Astronomów” najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć czy rzeczywiście tarcza Księżyca przypomina ludzką twarz. O 13:00 na Księżyc zaprosi Pan Twardowski i jego przyjaciel – Kogut. Dwie godziny później nieco starsi widzowie będą mogli odbyć podróż statkiem kosmicznym Apollo 11 w pokazie „Wokół Księżyca”.

Po seansie odbędzie się prelekcja na żywo pt. „Światy Niemożliwe” poświęcona związkom fantastyki naukowej z odkryciami astronomicznymi. - O 17:00 opowiemy o niezwykłym wyścigu technologicznym pomiędzy Związkiem Radzieckim a USA, który doprowadził do lądowania na Srebrnym Globie – mówi Lech Motyka.

Będzie to ostatni piknik rakietowy w Planetarium Śląskim przed modernizacją i rozbudową, która rozpocznie się już w czerwcu i potrwa do końca 2020 roku.

 

Tekst i fot.: Lech Motyka, dyrektor Planetarium Śląskiego

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Planetarium ŚląskiePiknik Rakietowyprojekcjeimpreza15 kwietniaChorzówPark Śląskiprogram2018

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda