Przed nami "Niebieski marsz"

Miasto

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada w kwietniu, po raz kolejny Fundacja Spectrum Liberi oraz Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu Kokardka, organizują wraz z innymi instytucjami niebieski marsz, który przejdzie ulicami Chorzowa i Świętochłowic. Pochód zostanie zorganizowany jutro, 13 kwietnia.

REKLAMA

Niebieski Marsz, w ramach Drugiego Śląskiego Szlaku z Autyzmem, wyruszy 13 kwietnia o godzinie 10 rano spod urzędu miasta w Chorzowie, aby przez całą długość głównej ulicy Wolności, dotrzeć do świętochłowickiego magistratu, a następnie do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Harcerskiej w Świętochłowicach.

- Ten marsz to bardzo ważna inicjatywa dla naszych organizacji. W ten sposób chcemy oddać należny szacunek rodzicom, nauczycielom i terapeutom. Do udziału w marszu zaprosiliśmy przedszkolaków, uczniów z chorzowskich, świętochłowickich i okolicznych szkół wraz z nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycą nas nasi podopieczni wraz z rodzinami. To dla nich arcyważne wydarzenie, ponieważ, osoby dotknięte autyzmem potrzebują szczególnego wsparcia i zrozumienia ze strony społeczeństwa w obszarze komunikacji i relacji społecznych – informuje Małgorzata Kolisko-Nagły, prezes Fundacji Spectrum Liberi.

Udział w marszu wezmą m.in. prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, europoseł Marek Plura oraz prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, którzy objęli także honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

- W roku ubiegłym zainicjowaliśmy obchody tego szczególnego dla nas wydarzenia pod nazwą: Śląski Szlak z Autyzmem. Dlaczego taka nazwa? Bo szlak niebieski w turystyce jest szlakiem dalekobieżnym. Biorąc rzecz metaforycznie, pokazuje więc, jaki długi dystans muszą pokonywać osoby z autyzmem, aby dotrzeć do naszego codziennego świata – dodaje Małgorzata Kolisko-Nagły.

***

Współorganizatorami wydarzenia są: Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Niepubliczny Punkt Przedszkolny i Szkoła podstawowa „Niebieski Zakątek”, Regionalne Stowarzyszenie na rzecz Osób Autystycznych i Ich Rodzin, Stowarzyszenie Integracji Międzypokoleniowej Skrzydła, Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów, Stowarzyszenie Śląskie, Cross Świętochłowice, Holistic Programs, Akademia Zabawy Smile z Rudy Śląskiej, Balonów Czar z Rudy Śląskiej, Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna z Bytomia, Niepubliczny punkt przedszkolny „Miriada” z Bytomia, Szkoła podstawowa specjalna nr 10 w Świętochłowicach, Szkoła podstawowa z oddziałem integracyjnym nr 17 w Świętochłowicach, Przedszkole nr 2 z oddziałem specjalnym Świętochłowice, Branżowa szkoła I stopnia specjalna nr 8 w Bytomiu, Szkoła podstawowa nr 2 w Bytomiu, Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu.

 

Źródło: materiały prasowe

Tomasz Breguła

Udostępnij:


II Śląski Marsz z Autyzmemzapalmy się na niebieskoŚwiętochłowiceChorzówprezydentAndrzej KotalaDawid KostempskiMDKul. Harcerskamiesiąc autyzmukwiecieńNowoczesny Chorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda