Uczniowie proszą o wsparcie internautów

Nauka

Kreatywnej młodzieży z Chorzowa, Mistrzom Polski "Odysei Umysłu", potrzebna jest pomoc internautów! Uczniowie "Katolika" chcą reprezentować Polskę podczas światowego finału tej imprezy, który ponownie zostanie zorganizowany w USA. By zebrać środki na ten cel, zorganizowali zbiórkę na jednym z portali internetowych.

REKLAMA

"Odyseja Umysłu" to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. - Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów - czytamy na oficjalnej stronie internetowej programu.

Uczniowie chorzowskiego "Katolika" biorą udział w tym wydarzeniu od wielu lat, nierzadko odnosząc sukcesy. W ubiegłym roku wywalczyli 3. miejsce podczas światowego finału "Odysei Umysłu" zorganizowanego w Michigan. Drużyna trenowana przez dyrektora Wojciecha Kolarza i nauczycielkę Katarzynę Tluczykont zdobyła nagrodę w konkurencji „balsa”, polegającej na zbudowaniu konstrukcji przy użyciu drewna balsa i kleju. Piotr Wilga, Adam Lewiński, Karolina Mrozek, Justyna Majewska i Julia Drabek wskoczyli na podium, zdobywając tytuł trzeciej drużyny świata w swojej kategorii wiekowej.

Teraz uczniowie "Katolika" chcieliby ponownie wywalczyć medal podczas światowego finału imprezy. By mogło się to ziścić, potrzebują jednak wsparcia. - Miesiące ciężkiej pracy opłaciły się. Wygraliśmy eliminacje, a następnie finały ogólnopolskie "Odysei Umysłu", lecz nawet nam na przeszkodzie stanęły pieniądze i dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc - mówią młodzi chorzowianie. Koszt uczestnictwa w finałach dwunastoosobowej ekipy, złożonej z dwóch drużyn oraz trojga trenerów, wynosi niecałe 100 tys. zł. Zbiórka jest organizowana POD TYM ADRESEM.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Katolikzbiórkawyjazd do USAOdyseja Umysłuuczniowie z Chorzowawsparcieinternauciportal

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda