AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

SILESION: BIBLIA PO ŚLĄSKU DOTARŁA DO PAPIEŻA FRANCISZKA. JAKA BYŁA REAKCJA?

Kącik Prasowy

Myśleliście kiedyś o tym, że w wasze ręce trafi Biblia napisana gwarą śląską? Już wcześniej podejmowano takie próby, ale teraz to rzeczywiście możliwe - każdy z nas może nabyć własny egzemplarz przełożony na mowę śląską. Jeden egzemplarz otrzymał sam papież Franciszek!

REKLAMA

Przekładu dokonał Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa, w oparciu o o Biblię ks. Jakuba Wujka. Burmistrz sprezentował jeden egzemplarz papieżowi. Jak donosi portal Silesion, Ojcieć Święty był wdzięczny i pełen podziwu dla pracy Tobora.

„Ojciec Święty wyraża Panu uznanie za perfekcyjne wykonanie tego dzieła, a także dla jego pasji kolekcjonerskiej tłumaczeń Biblii na różnej języki. Życzymy odbiorcom tłumaczenia, by codzienny kontakt z Pismem Świętym miał bezpośredni wpływ na ich sposób życia, przyczyniał się do pogłębiania wiary i czynnej miłości bliźniego” - napisał w podziękowaniu za prezent prosto z Radzionkowa Paolo Borgia, asesor sekcji ds. ogólnych w Sekretariacie Stan Stolicy Apostolskiej - informuje Silesion.

Czytaj więcej: silesion.pl. Biblię w wersji po śląsku będzie można kupić na www.bibliaposlasku.pl.

 

Źródło: silesion.pl

Kamila Latała

Udostępnij:


BibliaPapieżPapież FranciszekGabriel ToborBiblia po śląskuŚląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Emila, Laury, Rogera