AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzowianin w Kenii

Turystyka

Marcin Kupczak, śląski bloger i zapalony sportowiec, 10 stycznia wyruszył w swoją kolejną wyprawę. Tym razem jego celem jest pomoc dzieciom z Kenii. Z informacjami dotyczącymi jego pobycie w Afryce dzieli się z internautami za pośrednictwem Facebooka.

REKLAMA

Chorzowianin utworzył na miejscu małą ligę piłkarską. Jedyną w swoim rodzaju... Każda z drużyn uczestniczących w turnieju przywdziewa koszulki popularnych polskich lub zagranicznych zespołów. - Oprócz pomocy w codziennym życiu, czyli np. wsparcia przy prowadzeniu lekcji w szkole, będę również organizować zajęcia sportowe. Otrzymałem koszulki od 12 klubów, nie tylko polskich, dzięki czemu możliwe było stworzenie małej ligi piłkarskiej - mówi Marcin Kupczak, znany również jako Hanys on Tour.

Jak radzą sobie młodzi piłkarze? Widać to na krótkim filmiku, który bloger zamieścił na swoim facebookowym koncie:

W pakunkach przywiezionych przez Marcina Kupczaka (ważące łącznie 120 kg) znalazły się m.in. zeszyty, kredki i przybory szkolne, a także piłki oraz koszulki przekazane m.in przez Ruch Chorzów, Piasta Gliwice czy Legię Warszawa, a nawet szkółkę piłkarską FC Barcelona! Dla chorzowianina jest to już drugi wyjazd do Afryki. Celem pierwszego była Uganda, gdzie niósł pomoc poprzez pracę w jednym z tamtejszych sierocińców.

Hanys on Tour sprzeciwia się rasizmowi i nienawiści (również tej stadionowej) czego chce dać wyraz podczas swoich wypraw. - Dzieciaki biegające ramię w ramię w koszulkach Ruchu i Cracovii lub czekające na rozpoczęcie zajęć w barwach Pogoni i Piasta? Czemu nie! Na stadionach panuje zbyt wiele nienawiści. Wielkim problemem jest też rasizm. Dlaczego nie możemy działać razem, mimo tego wszystkiego co nas dzieli? - pyta się chorzowianin.

Marcin Kupczak prowadzi bloga "Hanys on Tour", na którym opisuje swoje wyprawy po całym świecie. Był już m. in. w Nowej Zelandii, USA, Ameryce Południowej i Australii. Znajdują się tam również jego relacje z pobytu w Kenii. Raporty z wyprawy na bieżąco publikuje też za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Hanys on TourMarcin Kupczawyprawa do Keniiliga piłkarskachorzowianin

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła