AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – spróbuj swobodnego spadania!

Rozrywka

Szukasz pomysłu na dobrą zabawę w Katowicach? Skorzystaj z lotu w tunelu aerodynamicznym i poczuj się jak podczas spadania ze spadochronem!

Swobodne spadanie to wyjątkowe uczucie, które dotychczas było zarezerwowane tylko dla profesjonalnych skoczków spadochronowych. Teraz jednak można doznać je jeszcze inaczej – wystarczy tunel aerodynamiczny przystosowany do body flying, czyli specjalnych lotów. Gdy poszukujesz pomysłu na udaną zabawę, w aerotunelu możesz polatać również w Katowicach – ceny rozpoczynają się już od 219 złotych dla dzieci i młodzieży oraz od 249 złotych dla dorosłych.

Tunel aerodynamiczny – nie tylko do badań aerodynamiki

Wielu z nas kojarzy tunele aerodynamiczne z badaniami aerodynamiki – jednak obecnie konstrukcje tego rodzaju mają jeszcze jedno zastosowanie. Pionowy tunel aerodynamiczny to budowla stworzona z myślą o wsparciu spadochroniarzy, ale obecnie może korzystać z nich niemalże każdy, kto ma ochotę na przeżycie wyjątkowej przygody.

Pionowe tunele aerodynamiczne posiadają duże wentylatory, które potrafią rozpędzić powietrze do prędkości nawet 300 kilometrów na godzinę. Taka prędkość powoduje, że stojąca na specjalnej siatce wewnątrz tunelu osoba może unieść się do góry i poczuć się jak podczas swobodnego spadania w przestworzach. W powietrzu można też wykonywać różne akrobacje i ćwiczyć, dlatego początkowo tunel używane były głównie przez spadochroniarzy.

Aktualnie z lotów w aerotunelu może korzystać niemalże każdy, kto ma na to ochotę. W tym celu musimy tylko wykonać rezerwację on-line, a potem przyjechać na miejsce w umówionym terminie. To doskonała rozrywka nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży – jest przy tym całkowicie bezpieczna i nie ma wielu przeciwwskazań. Gdy możemy bez problemu uprawiać inne sporty, możemy także latać w tunelu aerodynamicznym.

 

Lot w tunelu aerodynamicznym – na czym to polega?

Loty w tunelach aerodynamicznych odbywają się po początkowym przeszkoleniu uczestnika – szkolenie zwykle trwa kilkanaście minut i przekazuje podstawowe informacje o zachowaniu się w tunelu. Uczestnik lotu otrzymuje również wyposażenie, na które składają się gogle, kask oraz kombinezon.

Po takim przygotowaniu uczestnik wraz z instruktorem wchodzą do przeszkolonego tunelu aerodynamicznego i rozpoczyna się zabawa. Czas trwania lotu to najczęściej 3 minuty, które dzielone są na dwie 1,5-minutowe sesje. Wielu osobom na początku wydaje się, że to bardzo mało, ale to wystarczający czas, aby dobrze się bawić i przeżyć wyjątkową przygodę. Oczywiście, jeśli chcemy, możemy wykupić też wielokrotność powyższych sesji.

Podczas lotu będziemy mogli wtedy dowiedzieć się, co czują skoczkowie spadochronowi spadający w przestworzach jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej. Jednocześnie nie musimy ryzykować – pamiętajmy o tym, że chociaż skoki spadochronowe są obecnie bardzo bezpieczne, to jednak zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z planem. Gdy wybierzemy tunel aerodynamiczny, nie musimy się niczego obawiać.

 

Wykonaj swoją rezerwację już teraz!

Jeśli także masz ochotę na dobrą zabawę jak przy skoku spadochronowym, swoją rezerwację możesz wykonać już w tym momencie. Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach można wykupić pod adresem strony internetowej: katowice.profly.pl.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, za lot dla dziecka lub nastolatka zapłacimy 219 złotych za 3 minuty, dla osoby dorosłej z kolei 249 złotych. Możemy też wykupić większe pakiety, na przykład rodzinne, które przeznaczone są dla 4 albo 6 osób – dzięki temu koszt jednego lotu jest jeszcze niższy.

Ponadto tunel aerodynamiczny może być też świetnym pomysłem na prezent na różne okazje, na przykład na urodziny, imieniny, Dzień Kobiet albo Dzień Chłopaka, Walentynki, wieczór kawalerski lub panieński czy na ślub. Najlepiej wykupić wtedy voucher upominkowy, ponieważ obdarowana osoba będzie mogła wtedy wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Voucher można wykupić nawet w jedną minutę – to zatem świetny pomysł na prezent last minute!

 

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


flyspotlatanie katowicekatowice aero

Komentarze

Ewa
Taki lot to jest coś :) latałam w wielkopolasce w tunelu, emocję niesamowite. Człowiek czuję się jak ptak :)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany