Jak napisać list do św. Mikołaja razem z dzieckiem?

Nauka

Święta to magiczny czas dla wszystkich ludzi. To czas, w którym rodziny mogą zebrać się i spędzić ze sobą jeden z najlepszych okresów w roku. Jednak tymi, którzy najbardziej przeżywają ten czas to dzieci, które powinny w tym czasie zostać obdarzone jak najlepszym traktowaniem. Warto więc poświęcić im trochę uwagi – opowiedzieć o rodzinnych tradycjach, pozwolić pomóc sobie i w świątecznych porządkach, i przy kuchennym blacie, a także, co niemal najważniejsze, napisać wspólnie list do św. Mikołaja. Jak sprawić, żeby kartka papieru miała tak magiczne znaczenie?

REKLAMA

Nie zapomnij – wspólnie!

Esencją pisania listu razem z dzieckiem na pewno nie jest sprawdzenie przygotowanego już listu czy wyjaśnianie wątpliwości dziecka, które raz po raz będzie przybiegać, kiedy my zajmujemy się przedświątecznymi obowiązkami. W taki sposób zupełnie nie wkraczamy w świat dziecka, a jedynie dajemy mu zajęcie na moment, kiedy nie możemy się nim zająć. To z pewnością nie pozwoli nam się do niego zbliżyć.

O wiele lepszym pomysłem jest usiąść z dzieckiem razem przy stole z przygotowaną kartką, długopisem, ołówkiem lub kredkami i wspólnie pomyśleć o tym, w jaki sposób przygotować list. Podczas pisania listu można przyjemnie spędzić czas z dzieckiem, porozmawiać z nim i dowiedzieć się rzeczy, których nie usłyszelibyśmy od niego w trakcie codziennego życia, kiedy jesteśmy zabiegani między pracą a obowiązkami domowymi.

Pobudzenie do autorefleksji

W trakcie pisania listu do św. Mikołaja warto porozmawiać z dzieckiem na temat rzeczy, które mogłoby poprawić w swoim zachowaniu. Jeśli ma problem ze sprzątaniem swoich zabawek lub nie jest zbyt chętne do pomocy w obowiązkach domowych.

W czasie pisania można wytłumaczyć dziecku, dlaczego warto coś robić. Jeśli dziecko zrozumie, co robi źle lub czego nie robi dobrze, może wykazać szczerą chęć poprawy.

Warto wykonać wzór listu do św. Mikołaja, który pomoże zapoczątkować taką rozmowę. Na stronie listymikolaja.pl można znaleźć specjalny kolorowy papier, na którym można także dostosować gotowy tekst przydatny podczas wypełniania

ła pomoc przy życzeniach co do prezentu

Przebywając przy dziecku podczas piania, można także wpłynąć na wybór prezentów, które wpisze dziecko. Jeśli jakiś prezent byłby za drogi lub trudno dostępny, warto zasugerować alternatywą, którą można będzie zdobyć przed nadejściem Świąt. W ten sposób unikniemy zawodu dziecka, gdyby nie udało nam się zrealizować pierwotne pomysły.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


mikolajświęty mikołajprezentylist do mikołaja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda