REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pupil wraca do gry

Miasto

Już za kilka tygodni, a dokładnie 11 kwietnia, odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Splotu Ramiennego „OTWARTE RAMIONA”, a jednocześnie mieszkańca Chorzowa, Grzegorza Kaczmarka. Na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury wystąpią m.in. Damian Holecki, Heniek Czich i Magdalena Pal.

REKLAMA

Grzegorz Kaczmarek, przez znajomych, kolegów i przyjaciół nazywany “Pupil”, w 2016 roku przeszedł ciężki udar, w skutek czego został osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Jego dalsza diagnostyka na oddziale chorób krwi w szpitalu w Krakowie wykazała iż ma on chorobę, która objawia się tworzeniem się skrzepów i zatorów, oraz zaburzeniami przemian lipidów, zwana trombofilią. Podczas przeprowadzanych badań lekarze ze szpitala wykryli, że w przeszłości Grzegorz miał zator w nerkach, skutkiem czego jest ich niewydolność. Jedna nerka nie pracuje w ogóle, a druga tylko w 2/3, co w niedalekiej przyszłości może skutkować koniecznością uczęszczania na dializy.

To był dopiero początek walki Grzegorza o powrót do zdrowia. Niestety rok 2017 nie był zbyt łaskawy dla niego i jego rodziny. W lipcu Grzegorz przeszedł drugi udar, który zaatakował tym razem ośrodek odpowiedzialny za pamięć i orientację. W listopadzie został przyjęty na oddział kardiologiczny z ostrą niewydolnością, która kwalifikowała go na operację bajpasów. Choroby jakie wykazał wywiad lekarski uniemożliwiły jednak przeprowadzenie takiej operacji. Podczas zabiegu udrożniono mu żyły i założono stendy. Diagnoza lekarska brzmiała: „choroba serca i naczyń krwionośnych w przebiegu miażdżycy, niewydolność, niedokrwienie i uszkodzenie serca dużego stopnia, choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca.”

Rok 2017 Grzegorz spędził większość czasu w szpitalach i na rehabilitacjach, które dają mu szansę na powrót do sprawności fizycznej, ale przede wszystkim pozwalają na dalsze życie. Jednakże każda godzina rehabilitacji oraz zakup lekarstw, wiążą się z ogromnymi kosztami, które musi ponieść rodzina Grzegorza, walcząc o jego zdrowie i sprawność fizyczną. Ta historia zainspirowała pracowników Starochorzowskiego Domu Kultury do zorganizowania koncertu charytatywnego, z którego cały dochód zostanie przekazany na dalszą rehabilitację Grzegorza. Podczas koncertu przeprowadzone będą również licytacje i aukcje rzeczy przekazanych na ten cel.

Na scenie SDK pojawią się: Damian Holecki, Heniek Czich lider zespołu Universe, Magdalena Pal, Izabela Fojcik, zespół De Silvers, Darek Nowicki, zespół Arkadia Band , Krzysztof Procek, Bogusława Piechura, Karolina i Adam Krawczyk, Sylwester Targosz-Szalonek. Koncert poprowadzi duet: Andrzej Potępa i Krzysztof Wierzchowski.

Bilety-cegiełki można nabyć w cenie 20 zł w kasie SDK przy ul. Siemianowickiej 59. Rezerwacja miejsc oraz informacje pod numerami telefonów:

32 247-39-58

601-069-024

512-455-408

lub e-mail sebastian@chck.pl.

Zbiórka na rehabilitację i leczenie Grzegorza Kaczmarka prowadzona jest również pod tym adresem: https://zrzutka.pl/nmzwp4

 

Źródło: SDK

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Fundacja Splotu Ramiennego „OTWARTE RAMIONA”Grzegorz KaczmarekrehabilitacjaniepełnosprawnyChorzówkoncert charytatywnyStarochorzowski Dom KulturyDamian HoleckiHeniek CzichMagdalena Pal

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja