AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Porażka z Podbeskidziem

Ruch nie zdołał zatrzymać cennych trzech punktów w Chorzowie. Niebiescy w ramach 22. kolejki Nice 1 Ligi, przegrali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2.

Mecz odważniej rozpoczęli zawodnicy chorzowskiego Ruchu, mając przewagę w posiadaniu piłki. Swoich szans na początku spotkania próbował Miłosz Trojak oraz Mateusz Majewski, ale ich strzały były skierowane w światło bramki. W kolejnych minutach oba zespoły odnotowywały niecelne dośrodkowania, które nie stwarzały najmniejszego zagrożenia. W 15. minucie bardzo dobrze zapowiadała się akcja Miłosza Przybeckiego, który zszedł do środka z prawego skrzydła, ale jego mocny strzał został zablokowany przez obrońcę. Groźnie zrobiło się w 17. minucie. Niebiescy nieporadnie pokryli zawodników Podbeskidzia w polu karnym, z 5 metrów uderzał Sabala, ale dobrym wyczuciem popisał się Bankov, dobijał jeszcze Iliev, ale futbolówka przeszła tuż nad poprzeczką. Bielszczanie poczuli zapach krwi. W 20. minucie czasu gry, sędzia podyktował rzut wolny dla Podbeskidzia. Sierpina wrzucił w pole karne piłkę, która spadła pod nogi Sabali, a ten „wepchnął” ją do siatki, otwierając wynik spotkania. Od tego momentu dominować zaczęli Górale, a chorzowianie kiedy nawet byli przy piłce, nie mieli dobrego pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Ruch swoją szansę miał w 31. minucie, kiedy po wrzutce Kotusa oko w oko z Leszczyńskim stanął Walski, ale sam chyba nie wiedział co ma zrobić z piłką i ta znalazła się w dłoniach golkipera. W 38. minucie Przybecki próbował z dystansu, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką. Krótką chwilę po tym wydarzeniu znowu dał o sobie znać duet Sierpina – Sabala. Pierwszy dośrodkowywał, a drugi skutecznie wykończył, ale na całe szczęście dla Ruchu, sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic szczególnego. Niebiescy ewidentnie nie mieli pomysłu na grę, która momentami wyglądała fatalnie, co swoim okrzykami niezadowolenia komentowali kibice.

Na murawie pojawił się Wojciechowski, który zastąpił Posinkovicia. Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Ruchu. Z rzutu rożnego dośrodkował Sierpina, a Bougaidis pewnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Górale zaczęli całkowicie dominować na boisku. W 53. minucie Iliev był bliski zdobycia gola na 0:3, ale futbolówka po jego technicznym strzale minęła słupek. Krótko po tym goście próbowali ponownie, ale strzał Filipa Modelskiego nie sprawił problemów naszemu bramkarzowi. W 64. minucie trener Rocha zdecydował się na przeprowadzenie drugiej zmiany, boisko opuścił Przybecki, a w jego miejscu pojawił się Mello. Chorzowianie szukali swoich szans. Przede wszystkim próby podejmował Wojciechowski oraz Majewski, ale brakowało celności. Bielszczanie kontrolowali przebieg gry. Nasz szkoleniowiec na 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zdecydował się na wprowadzenie kolejnego napastnika. Bojana Markovicia zastąpił Artur Balicki. W 89. minucie szansę na bramkę kontaktową miał Wojciechowski, ale z bardzo bliskiej odległości nie potrafił celnie uderzyć. Ostatecznie Ruch nie odmienił już losów spotkania i przegrał z Podbeskidziem 0:2.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2(0:1)

Bramki: Sabala 20', Bougaidis 49'

Żółte kartki: Kowalczyk, Kotus, Kowalski,- Chmiel, Oleksy, Bougaidis

Składy:

Ruch Chorzów: Bankov – Kowalski, Kowalczyk, Marković(Balicki 85'), Kotus, Przybecki(Mello 64'), Walski, Trojak, Urbańczyk, Posinković(Wojciechowski 46'), Majewski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Oleksy, Bougaidis, Malec, Modelski, Sierpina, Phalavandishvili, Rakowski, Kozak(Wiktorski 87'), Iliev(Chmiel 71'), Sabala(Kostorz 84')

Sędzia: Piotr Idzik