Kryminalne zagadki Chorzowa [ZDJĘCIA]

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie, przy ulicy Świętego Piotra 1. Tematem spotkania była służba w policji pokazana przez pryzmat zgłębiania tajników kryminalistyki. To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, przedstawiająca zawód policjanta.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wczoraj policjant dzielnicowy st. sierż. Bartłomiej Imbierowski wraz z technikiem kryminalistycznym asp. szt. Markiem Bigasem, przeprowadzili zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Ich celem było przybliżenie uczniom tajników pracy policjanta, których podstawy poznawali zgłębiając wiedzę kryminalistyczną. Technik kryminalistyki w niezwykle interesujący spoób opowiadał o rodzajach śladów kryminalistycznych i metodach ich zabezpieczania oraz pokazywał wyposażenie wykorzystywane przez niego na miejscu zdarzenia. Policjant dzielnicowy zaznajamiał zgromadzonych z interesującymi aspektami swojej pracy.

- Funkcjonariusze przedstawili młodzieży Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, młodzież zadała policjantom szereg pytań. Prelekcja była okazją do promowania służby w policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu - informują policjanci. To już kolejne w tym roku spotkanie chorzowskich mundurowych realizowane w ramach  kampanii promocyjno-informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razemakcjapolicjaChorzówKMPkomendazajęcia z uczniamidzielnicowiwydział kryminalnyZespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza