Zoo świętuje Dzień Lasu

Rozrywka

Już w najbliższą sobotę (17 marca) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbędą się obchody Światowego Dnia Lasu. Impreza rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do 15:15.

REKLAMA

Lasy są jednymi z najważniejszych producentów tlenu, biorą udział w procesie oczyszczania powietrza, regulują stosunki wodne, są też siedliskiem wielu roślin i zwierząt. Drastyczne zmniejszanie się powierzchni leśnych to jeden z ważniejszych problemów, z którymi będziemy musieli zmierzyć się w XXI wieku. Aby zwrócić uwagę na niepodważalny wpływ lasów na jakość naszego życia, a także na konsekwencje płynące z niepohamowanego wylesiania ogromnych powierzchni lądów, 21 marca ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Lasu.

W kolekcji naszego zoo jest wiele gatunków zwierząt, którym zagraża wycinka lasów i związane z nią kurczenie się środowiska naturalnego, czy też naturalnej bazy pokarmowej. - Właśnie z uwagi na los tych zwierząt od wielu lat przypominamy mieszkańcom województwa o roli lasów i potrzebie ich ochrony. W tym roku obchody Światowego Dnia Lasu zaplanowane zostały na sobotę 17 marca, od godziny 9.30 do 15.15 – informuje Śląski Ogród Zoologiczny.

W programie imprezy znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci, prelekcje na temat lasów i pracy leśników oraz spacer po zoo, w czasie którego chętni poznają wiele ciekawych faktów z życia leśnych gatunków zwierząt - zarówno tych polskich, jak i egzotycznych. Tradycją już stała się akcja sadzenia drzew, towarzysząca obchodom Dnia Lasu. W tym roku, po raz pierwszy rozegrana zostanie także rodzinna (lub po prostu zespołowa) gra terenowa, pierwsza w ramach cyklu Akademii ZOOdkrywców. Udział w niej premiowany będzie specjalną, okolicznościową pieczęcią wbijaną do Indeksu ZOOdkrywcy. Kartę do gry już teraz możesz pobrać TUTAJ.

Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny

Fot.: Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Światowy Dzień LasuŚląski Ogród ZoologicznyChorzówwarsztatyprelekcjeprogramChorzówzajęcia dla dzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza