AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Będą kolejne pojemniki na elektroodpady

Miasto

Kilkadziesiąt kilogramów zużytych baterii, po 10 kg starych telefonów komórkowych i płyt CD oraz przegródka na wypalone żarówki wypełniona po same brzegi. Tyle elektroodpadów mieszkańcy Chorzowa wrzucili do specjalnego pojemnika, który od dwóch miesięcy stoi przy centrum przesiadkowym.

REKLAMA

W związku z tak dużym zapotrzebowaniem na tego typu urządzenia, urząd miasta zastanawia się nad montażem kolejnych pojemników do zbiórki drobnych elektroodpadów. Przy wyborze miejsc, w których zamontowane zostaną urządzenia pomogą mieszkańcy. - Propozycje można zgłaszać pracownikom wydziału usług komunalnych (adresy można znaleźć TUTAJ) - wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone. Warto pamiętać, że kluczowa jest kwestia własności terenu. Ze względów formalnych urządzenia będą stawiane wyłącznie na gruntach należących do miasta - informuje biuro prasowe chorzowskiego magistratu.

Pojemnik na elektroodpady stanął na skwerze obok wejścia do banku WBK (tuż za centrum przesiadkowym) w połowie grudnia ub.r. Władze miasta apelują, że tego typu przedmiotów nie można wyrzucać do normalnych koszy na śmieci. Są to odpady niebezpieczne, zawierające groźne dla zdrowia substancje. Listę miejsc, gdzie można zawozić konkretne elektroodpady można znaleźć pod adresem http://www.odpady.chorzow.eu/zuzyty-sprzet-elektryczny.

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


elektroodpadynowe pojemnikicentrum przesiadkowerynekChorzówskwerbank WBKzgłoszenia mieszkańcówkontakt

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora